×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Dzielnica zachodnia staje się najbardziej atrakcyjnym rejonem Kołobrzegu - zarówno pod kątem mieszkaniowym jak i inwestycyjnym. Region ulic Bałtyckiej i Rybackiej jeszcze do niedawna postrzegany był jako mało interesujący, typowo przemysłowy. Dziś dzielnica, poprzez szereg działań na szczeblu lokalnym, zyskuje nowy blask.
Zmiana ta ma swoje odzwierciedlenie w inwestycjach finansowanych z budżetów prywatnych oraz samorządu terytorialnego. Niewątpliwym walorem okolicy, docenianym przez turystów jak i kołobrzeżan, jest ścieżka pieszo-rowerowa, biegnąca do parku nadmorskiego, na której nie tylko w sezonie wakacyjnym można spotkać tłumy pieszych i cyklistów. W najbliższym czasie, z inicjatywy społeczności lokalnej, w ramach budżetu obywatelskiego, zostanie wykonane oświetlenie ścieżki właśnie na odcinku pomiędzy ulicami Bałtycką i Rybacką.

Najnowszym przedsięwzięciem w okolicy jest przebudowa ulicy Rybackiej, która obejmuje wykonanie nowej nawierzchni drogowej, chodników i zatok postojowych. Wzdłuż ulicy pojawią się również elementy architektury miejskiej takie jak stojaki na rowery, ławki oraz kosze na śmieci. Po ukończeniu robót, które planowane jest na koniec roku, wykonawca zobowiązany jest do odtworzenia przyulicznych trawników, wykonania nowego oznakowania oraz zamontowania tablic informacyjnych.

Zmiana charakteru tej części miasta dokonuje się nie tylko poprzez modernizację infrastruktury miejskiej, ale również poprzez usytuowanie wielu ciekawych inwestycji mieszkaniowych, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W przyległej do ścieżki rowerowej inwestycji Osiedle Bursztynowe II, w budynku który zostanie oddany do użytkowania wiosną przyszłego roku, w sprzedaży pozostały już tylko dwa mieszkania oraz lokal usługowy. Dlatego też, jeśli Ty lub Twoi znajomi szukacie mieszkania bądź lokalu do prowadzenia działalności usługowej w tej dzielnicy to skontaktujcie się z biurem sprzedaży, które udzieli szczegółowych informacji o ofercie: www.osiedlebursztynowe.pl/kontakt/lub pod numerem 796-333-888.