×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Kołobrzeska drogówka patrolująca teren powiatu, namierzyła i ukarała kolejnych piratów drogowych, którzy znacznie przekraczających dozwoloną prędkość. Tylko we wtorek podczas akcji „Prędkość” wyeliminowano z ruchu 2 kierujących, którzy nie zastosowali się do obowiązujących przepisów i przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o tzw. „50+”.

Jako pierwszy wpadł kierujący skodą, który na ulicy Koszalińskiej jechał z prędkością 103 km/h. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość o 53 km/h. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Kolejny kierowca w Wartkowie nie dostosował prędkości do ograniczeń i jechał autem z prędkością również 103 km/h. On też również musi się liczyć z surowymi konsekwencjami.

- Przestrzegamy wszystkich kierowców przed pośpiechem na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość, to prędkość dostosowana do własnych umiejętności, natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni i innych uwarunkowań, które zawsze trzeba wziąć pod uwagę. Z analiz nieustannie wynika, że nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn zdarzeń na drogach. Funkcjonariusze są szczególnie wyczuleni na łamanie regulacji dotyczących dozwolonej prędkości, bo to one są w naszym kraju jedną z głównych przyczyn kolizji i wypadków. Statystyki wyraźnie wskazują, że skutki wielu zdarzeń nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami - wyjaśnia Tomasz Kwaśnik, rzecznik prasowy KPP Kołobrzeg.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA