×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Mimo sanitarnych obostrzeń związanych z obowiązującą do 17 stycznia 2021 r. tzw. narodową kwarantanną, dzieci nie muszą nudzić się w czasie ferii. Ciekawe propozycje dla młodych kołobrzeżan przygotowało Regionalne Centrum Kultury. W poniedziałek i wtorek zaplanowano pierwsze wydarzenia online. Szczegóły poniżej.

W poniedziałek na kanale rozpoczęły się pierwsze pokazy edukacyjne Pomysłowej Fabryki, która od ponad 10 lat organizuje wystawy eksperymentów, warsztaty oraz pokazy edukacyjne. Zagadnienia z chemii i fizyki przedstawiane są w sposób niestandardowy, ciekawy i interesujący.


Pierwszy odcinek pt. Czarodziejska woda o godz.14.00 dostępny jest na kanale youtube RCK: https://www.youtube.com/watch?v=mkEHfiS--OQ . A w nim odpowiedzi na pytania: co potrafi ciepła i zimna woda?, czy woda to dobry klej?, dlaczego okręty podwodne się zanurzają?, wodne tornado, tańczące rodzynki, muzykalna woda, gęstość wody, czyli jajko pływa?, prawo Archimedesa, czyli ile waży głowa?. druga część pokazu zaplanowano na 6 stycznia.


Z kolei we wtorek Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na spektakl online "Pory roku" w wykonaniu Teatry Animacji w Poznaniu. 5.01.2021, godz.14.00. na kanale youtube.pl (Regionalne Centrum Kultury) oraz na facebook-u (Regionalne Centrum Kultury). Spektakl będzie dostępny do godziny 16.00. Spektakl dla dzieci od 3 lat.


Najpiękniejsze są proste historie. O zimowym śniegu i przystrajaniu choinki. O budzących się do życia wiosennych kwiatach i gąsienicach zmieniających się w motyle. O pierwszej miłości młodych bocianów i o wesołym chórku żab letnim wieczorem. O rudym jak jesień lisie, który ugania się za kurką i... własnym ogonem. O morskiej głębinie pełnej rybek, meduz, żółwi i krabów. O zimowych wronach poszukujących wolnego miejsca na gałęzi. Proste rzeczy stają się magiczne za sprawą teatru. Bowiem cały świat, okrągły cykl pór roku, artyści wyczarowują na naszych oczach za pomocą trójkątów. Gdy piątka aktorów łączy je ze sobą i wprawia w ruch, nagle zapominamy o tym, że to tylko scena, tylko teatr - przenosimy się raz w sam środek lasu, raz na dno morza, innym razem na skraj łąki.


Niezwykle precyzyjna animacja, subtelna i radosna muzyka grana na żywo przez aktorów oraz zabawne opowiastki o zwierzętach i przyrodzie zaskarbią sobie sympatię wszystkich widzów - tych najmłodszych i tych zupełnie dorosłych. Polskie i japońskie inspiracje przeplatają się płynnie, dając kojący obraz świata, w którym wszystko ma sens i wszystko współgra ze sobą. Spektakl obywa się niemalże bez słów, postaci wyczarowywane z kolorowych trójkątów mówią same za siebie, a towarzyszy temu ciągła radość wspólnego odkrywania coraz to nowych kształtów, zwierzątek i zabaw, które przy odrobinie wyobraźni można ożywić z najprostszych form.


Koprodukcja Teatru Animacji w Poznaniu i Puppet Festival Fiesta w Iida (Japonia).

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA