×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Początek każdego roku to początek wędkarskiego sezonu połowu troci wędrownej. Także w tym roku wielu wędkarzy czekało na możliwość wybrania się na trociowe łowy. Aby uatrakcyjnić połowy Zarząd Koła PZW Drzonowo zorganizował "Trociowy Konkurs - Początek Sezonu".
Wystartować mogli wszyscy chętni członkowie Koła. Ze względów na obostrzenia nie były to standardowe zawody. Wędkarze mogli łowić w różnych miejscach, zaś wyniki porównywano zdalnie - przez zdjęcia.


Rywalizacja rozpoczęła się w niedzielę o godzinie 7:30 i trwała do 16:00. Złowić troć to niełatwe zadanie. Ostatecznie zwycięzcą okazał się Ryszard Pilarczyk - jego troć mierzyła 74 centymetry. Drugie miejsce zajął Kamil Fir (troć - 53 cm), a na trzecim uplasował się Benjamin Świercz (troć - 50,5 cm).


Ciekawostką jest, że niektórzy zawodnicy sezon rozpoczęli już 1. stycznia. Przed finałem Michał Sadzikowski wyjął z wody rekordową troć o długości 89 cm. Kolejny konkurs Koło PZW Drzonowo organizuje 10 stycznia.ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA