×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
„Opieka Wytchnieniowa” to część projektu „Poszerzenie oferty usług opiekuńczych i asystenckich w Gminie Miasto Kołobrzeg w latach 2020 – 2023”. Kołobrzeski MOPS właśnie podpisał umowę z firmą, która w razie potrzeby, ma, w uzasadnionych przypadkach, ulżyć w opiece nad osobami niesamodzielnymi ich opiekunom.

Do „wzięcia” jest 830 godzin bezpłatnej opieki dla około 50 rodzin. Skorzystać z tzw. opieki wytchnieniowej, czyli świadczenia bezpośredniej opieki nad osobą niesamodzielną, można w przypadkach związanych z; zdarzeniem losowym, potrzebą załatwienia codziennych spraw przez opiekuna faktycznego lub potrzebą odpoczynku opiekuna.


Co ważne, takie świadczenia będą wykonywane w miejscu zamieszkania osoby niesamodzielnej i polegać będzie na wykonywaniu tych wszystkich czynności, które zwyczajowo wykonują opiekunowie faktyczni.


W ramach całego projektu, opiekunowie mogą również skorzystać z wsparcia psychologicznego, pomocy prawnej oraz warsztatów i szkoleń.


W 2021 roku planuje się świadczenie 830 godzin opieki wtytchnieniowej łącznie. Opieka świadczona będzie w godz. 7.00 – 20.00, nie planuje się opieki w porze nocnej.


Osoby zainteresowane dołączeniem do projektu mogą zgłaszać się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, (telefony wyślę w informacji po konferencji tel. 94 35 52 319 lub 94 35 52 331 lub 94 35 52 306, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Program jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA