×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Ma czas ferii zimowych placówka przy ul. Frankowskiego przygotowała bogaty i ciekawy program edukacyjny z myślą o kołobrzeskiej młodzież. Już od 11 stycznia rozpoczną się zajęcia szczególnie ważne dla osób działających w mediach społecznościowych – „Wizerunek w social mediach warsztaty fotograficzne” Warsztaty będą składały się z serii ćwiczeń i polegać będą na indywidualnej pracy z uczestnikiem, konsultacjach i zadaniach własnych.
Zagadnienia dotyczyć będą min. świadomego tworzenia wizerunku, publikowania na własnym profilu, budowanie zainteresowania odbiorcy, tajników fotografii komórkowej, specyfiki zdjęć w social mediach i wielu innych zagadnień, które pozwolą szerzej istnieć w social mediach i budować grupę zainteresowania wokół swojego profilu.

W programie między innymi:
 • Publikowanie na własnym profilu (tworzenie wizerunku, typy i specyfika poszczególnych aplikacji);
 • Treści przekazu (tworzenie wątków dyskusyjnych, zrozumienie, profilowanie i sterowanie publikowaną treścią;
 • Reklama w social media (od pomysłu do realizacji, analiza rynku reklamowego);
 • Kreowanie wizerunku w social mediach (tworzenie własnego stylu, monetyzowanie swoich pasji, budowanie zainteresowania odbiorcy;
 • Aplikacje internetowe (jak skutecznie z nich korzystać, poznanie tajników sztuki użytkowej);
 • Fotografia komórkowa (poznanie wiedzy podstawowej i zaawansowanej z zakresu fotografii i obróbki obrazu)
 • Fotografia produktowa (tworzenie domowego studia, specyfika oświetlenia, kreacja produktu)
 • Fotografia reklamowa (fotografia na użytek reklamy, podstawowe zagadnienia z zakresu projektowania graficznego)
 • Fotografia portretowa (specyfika zdjęć w social media, kreowanie wizerunku, typy fotografowania)

Prowadząca warsztaty: Agata Szuba absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Od 2014 roku jest pracownikiem naukowo-artystycznym w Pracowni Fotografii Intermedialnej, Katedry Sztuki Mediów wrocławskiej ASP, w której współrealizuje międzyuczelniany projekt badawczy Made in Photo – kreacyjne, inscenizacyjne i intermedialne cechy realizacji fotomedialnych. W 2017 roku uzyskała tytuł doktora sztuki w PWSFTVIT w Łodzi. W swojej twórczości wykorzystuje różnorodne media artystyczne: fotografię, wideo, realizacje multimedialne, działania performatywne oraz rysunek i grafikę. Członkini Naukowego Towarzystwa Fotografii i Zpaf.

Terminy warsztatów:
 • 11:00 - 13:00 - Poniedziałek 11.01.2021
 • 11.00 - 13.00 - Wtorek 12.01.2021
 • 11.00 - 13.00 - Środa 13.01.2021
 • 11.00 - 13.00 - Czwartek 14.01.2021
 • 11:00 - 13:00 - Piątek 15.01.2021
Kolejna odsłona wydarzeń to „Warsztaty komiksowe – Rysujemy komiksy!” Autor „Naprawdę nieśmiesznych rysunków” i członek komiksowej grupy Maszin odpowie:
– Dlaczego warto rysować komiksy?
– Dlaczego by rysować nie trzeba umieć rysować?
– Dlaczego nieśmieszne żarty są tak śmieszne?
– Czym jest pisak?

Warsztaty będą składały się z serii ćwiczeń, dzięki którym każda uczestnicząca osoba będzie mogła rysować samodzielnie komiksy. Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z tematem współczesnego komiksu, podstaw jego języka i sposobów tworzenia.
W ramach wprowadzenia częścią warsztatów jest prezentacja różnych rodzajów komiksów na przykładach albumów komiksowych zebranych przez prowadzącego. Omówienie komiksów, sposobów narracji, rozwiązań graficznych i formalnych pomaga uczestnikom zrozumieć podstawy komiksowego medium. Przez różnorodność przykładów mogą zaczerpnąć inspirację do pracy nad własnymi komiksami.

Prowadzący warsztaty: Mikołaj Tkacz - rysownik komiksowy, współzałożyciel grupy komiksowej Maszin, połowa duetu Naprawdę nieśmieszne rysunki, absolwent Akademii Sztuki w Szczecinie. W ostatnich latach wydał m.in. albumy komiksowe „Przygody Nikogo", „Spałem, ale wstałem" oraz współtworzył antologie "Maszin 78" oraz "Maszinga - Nowe Ruchome Obrazy". W 2019 roku prezentował swoje rysunki z ostatnich lat na wystawach w poznańskich galeriach TAK oraz 9/10. Od paru lat prowadzi warsztaty komiksowe dla wszystkich grup wiekowych, otwarte dla osób nierysujących na co dzień.

Terminy warsztatów:
 • 13.00 – 14.30 - Piątek 15.01.2021
 • 11.00 – 12.30 - Sobota 16.01.2021
Warsztaty nie są odpłatne, a może w nich wziąć udział każdy aktywny czytelnik MBP. Do zapisów i odwiedzania bibliotek oczywiście serdecznie zapraszamy! Zapisy i wypożyczenia są możliwe przy ul. Frankowskiego 3, Brzozowej 9a, ul. Czarnieckiego 5F/I, ul. Arciszewskiego 4a/2. W zbiorach bibliotecznych znajdują się nie tylko doskonałe książki, ale także bogate zbiory audiobooków, CDmp3, DVD
Więcej informacji na www.biblioteka.kolobrzeg.pl


Tegoroczne ferie pomimo licznych ograniczeń dają możliwość kreatywnego rozwoju kołobrzeskiej młodzieży. Więcej informacji o warsztatach na Facebooku MBP. https://www.facebook.com/biblioteka.kolobrzeg Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Nie zapomnieliśmy również o najmłodszych!

Domowe ferie z biblioteką, to cykl zajęć online przewidzianych dla dzieci wieku 3-12 lat. Codziennie na naszych milusińskich czekać będzie zupełnie inna atrakcja. W Bibliotece dziecięcej przy ulicy Brzozowej 9A do odebrania będą pakiety kreatywne z materiałami do samodzielnego wykonania prac plastycznych.

W programie:
• escape room
• Horror story
• zwierzęce pasiaki
• szpiego-gry
• szalone eksperymenty
• portrety a’la Picasso
• morze opowieści
Wszystkie nagrania oraz materiały instruktażowe opublikowane będą na stronie internetowej MBP oraz Facebooku. Warto być z nami przez całe ferie! Dla najaktywniejszych uczestników przewidziane są nagrody książkowe. Na pierwsze spotkanie zapraszamy (8.01. piątek) o g.12.00 Więcej informacji o warsztatach na stronie www.biblioteka.kolobrzeg.pl i Facebooku MB https://www.facebook.com/biblioteka.kolobrzegddd

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA