×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Dwie nietypowe petycje trafiły do Urzędu Miasta i kołobrzeskich radnych. Dotyczą; masowych szczepień przeciw Covid-19, a jedna z nich wzywa kołobrzeskich samorządowców do przyjęcia uchwały „w obronie prawdy, godności i wolności człowieka” poprzez zniesienie na terenie miasta wszelkich obostrzeń związanych z pandemią. Autorem pierwszej jest Piotr Sterkowski, działacz Konfederacji, a pod drugą podpisała się... Tymczasowa Rada Stanu Narodu Polskiego.

Obie petycje trafiły do wielu samorządów, co wynika z ich treści, obie są również zbliżone w swoim przekazie. Wniosek podpisany przez Sterkowskiego jest częścią ogólnopolskiej akcji Konfederacji dotyczącej prowadzonych przez rząd działań w sprawie szczepień przeciw Covid-19. W przygotowanym piśmie czytamy m.in., że „przed rozpoczęciem zapowiadanych przez Rząd RP masowych szczepień na chorobę COVID-19(...), których eksperymentalnymi biorcami mają być także mieszkańcy miasta Kołobrzeg, uznajemy za zasadne i nieodzowne, by Rząd RP uzyskał pisemne gwarancje ze strony producentów szczepionek, że w przypadku wystąpienia jakichkolwiek powikłań są oni gotowi przyjąć i ponieść wszelkie koszta prawne i finansowe(...)”. Swoje stanowisko wnioskodawcy uzasadniają „artykułem 39 Konstytucji RP zabraniającej poddawania obywateli eksperymentom naukowym”.


Druga petycja, przesłana przez, funkcjonujący na obrzeżach folkloru politycznego, komitet społeczny o nazwie Tymczasowa Rada Stanu Narodu Polskiego, idzie o krok dalej i nawołuje kołobrzeskich samorządowców do zniesienia na terenie miasta wszelkich obostrzeń związanych z pandemią. Wniosek ma formę gotowego projektu uchwały, wraz z uzasadnieniem i można w nim przeczytać m.in. o „dyskryminacji sanitarnej obywateli”.


Oba pisma trafią pod obrady radnych na najbliższe posiedzenie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji.

W obecnej kadencji radni mieli już do czynienia z nietuzinkowymi petycjami, m.in. dotyczącymi 5G.

Natomiast Urząd Miasta, zgodnie z procedurami, przekazał oba pisma do kancelarii prawnej.
Komentarze  
+4 #1 Zalogowany 2021-01-12 16:37
Ta władza była gotowa sama wyjść przed szereg i zamknąć targowisko mimo że nie było żadnego logicznego uzasadnienia ani sensu w tej decyzji. Co więcej nasyłała straż miejską na tych, którzy odważyli się przyjechać i handlować na parkingu. To są złe prezydętki, mierne i kiepskie. Ale ja się z tego cieszę, bo deweloperka też odczuje tę nieudolność i bezwolność, mają na to co zasłużyli.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA