×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Powrót do szkół najmłodszych uczniów szkół podstawowych zaplanowano zaraz po zakończeniu obecnie trwających ferii zimowych. Dzieci do swoich klas wrócą w poniedziałek 18 stycznia. Takie informację podczas specjalnej konferencji prasowej przekazane zostały do informacji publicznej przez szefa MEN oraz Ministra Zdrowia.

Ministrowie zapowiedzieli również, że obecne obostrzenia i zasady bezpieczeństwa w etapie odpowiedzialności zostaną przedłużone i będą obowiązywać w Polsce do końca stycznia. W ramach restrykcji zgromadzenia publiczne będą dozwolone do pięciu osób, zamknięte będą Hotele, W galeriach handlowych będą mogły działać jedynie wybrane sklepy a z siłowni basenów i klubów fitness będą mogły korzystać osoby, które profesjonalnie uprawiają sport. Restauracje również do 31 stycznia będą mogły działać pod warunkiem sprzedaży jedzenia na wynos lub dowóz.

- Od 18 stycznia zdecydowaliśmy o utrzymaniu wszystkich dodatkowych obostrzeń, oprócz uruchomienia nauczania stacjonarnego w klasach 1-3 w szkołach podstawowych. Szkody z nieprzebywania uczniów z klas 1-3 w grupie rówieśniczej, nie równoważą w naszej ocenie ryzyka pandemii – powiedział Adam Niedzielski.

Szczegóły w materiale wideo poniżej.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA