×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
- Cieszę się, że rząd wspiera samorządy w tej trudnej sytuacji, tylko tę pomoc trzeba jeszcze uzupełnić o gminy nadmorskie – mówi Anna Mieczkowska, prezydent Kołobrzegu. To komentarz do podanej, w poniedziałek, informacji o rządowej dotacji dla 200 gmin położonych na terenach górskich.

Na liście gmin, które zostaną wsparte kwotą miliarda złotych, brakuje tych, które leżą nad morzem, a ich głównym źródłem dochodu jest turystyka. Jest ich zaledwie 35 i, wraz z Kołobrzegiem, będą apelować do władz o udzielenie podobnej pomocy, jaką zaoferowano gminom górskim. Przypomnijmy; ogłoszone wczoraj przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii wsparcie przewiduje m.in. dopłaty z tytułu utraconych przez gminę dochodów i wsparcie inwestycji w gminach.


- Liczę na to, że wszyscy zostaniemy potraktowani równo. Wierzę, że pomoc uzyskają również nasi przedsiębiorcy, którzy liczą straty i na to wsparcie czekają – mówi Anna Mieczkowska. Urzędniczka apeluje również o poparcie w tej kwestii do kołobrzeskiego posła Prawa i Sprawiedliwości Czesława Hoca.


Przypomnijmy; wcześniej o objęcie pomocą również Pomorze Zachodnie, apelował również marszałek Olgierd Geblewicz.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA