×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
W okresie zimowym ryzyko śmierci w wyniku wychłodzenia organizmu drastycznie wzrasta. Na szczególne niebezpieczeństwo narażone są zwłaszcza bezdomni, którzy nie zawsze chcą skorzystać z pobytu w noclegowni. Aby zapobiec tragediom, kołobrzeska policja przeszukuje miejsca, w których mogą one przebywać. Na celowniku służb są przede wszystkim dworce, pustostany i ogródki działkowe.

Mundurowi współpracują również ze Strażą Miejską, Strażą Ochrony Kolei, Strażą Graniczną, Strażą Leśną i Ośrodkami Pomocy Społecznej. Osoby, które będą chciałyby skorzystać z oferowanej przez służby pomocy przewożone są do miejsc dla nich bezpiecznych, w których otrzymują ciepły posiłek i nocleg. 

- Jeśli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie nie wstydźmy się sprawdzić i zapytać czy potrzebuje naszej pomocy. Pamiętajmy, że są instytucje powołane do niesienia wsparcia takim ludziom. Policjanci posiadający wiedzę w tym temacie informują Ośrodki Pomocy Społecznej o osobach, które z racji swojego wieku, samotności, niezaradności, bądź trudnej sytuacji materialnej mogą stać się potencjalnymi ofiarami wychłodzenia organizmu - wyjaśnia st. asp. Tomasz Kwaśnik, rzecznik prasowy KPP Kołobrzeg - Pamiętajmy, że na zamarznięcie mogą być również narażone osoby nietrzeźwe, które wieczorem i w nocy na zimnie siedzą w parkach, na przystankach komunikacji miejskiej lub w innych miejscach. Ci ludzie wymagają od nas szczególnej pomocy – człowiek nietrzeźwy zdecydowanie szybciej traci ciepło - dodaje T. Kwaśnik.

Kołobrzeska policja apeluje do wszystkich, aby nie być obojętnym na krzywdę innych osób. - Jeżeli widzimy człowieka narażonego na wychłodzenie zadzwońmy pod numer 112. Każde zgłoszenie będzie sprawdzane. Czasem jeden telefon może uratować komuś życie – pamiętajmy o tym i nie bądźmy obojętni - czytamy w specjalnym komunikacie.
Komentarze  
-9 #1 Polak 2021-01-14 12:14
bogu dziękować że są te szczepionki. Uwadze polecam film Latkowskiego "taśmy amber gold" o powiązaniu tuska, szefa faktów durczoka o w sprawe kradzieży wielu milionów

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA