×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Cieszymy się, że rząd wspiera samorządy, na przykład 200 gmin górskich (…), jednak brakuje nam, aby ta pomoc dotarła również do nadmorskich gmin, my także żyjemy z turystyki – mówiła prezydent Anna Mieczkowska podczas specjalnie zorganizowanej konferencji, podczas której wzięli udział również marszałek Olgierd Geblewicz, Anna Bańkowska z Zarządu Województwa oraz przedstawiciele kołobrzeskich przedsiębiorców.

Podczas briefingu, po raz kolejny skrytykowano decyzję polskiego rządu o dofinansowaniu jedynie gmin z południowej Polski. - Nie można dzielić samorządy na lepsze czy gorsze, tylko pomagać tym, którzy naprawdę zostali pokrzywdzeni – podkreślał Geblewicz. Marszałek zaapelował także do lokalnych polityków Prawa i Sprawiedliwości, zwłaszcza posła Czesława Hoca o poparcie starań samorządu i województwa w sprawie rządowego wsparcia gmin nadmorskich. - Gdzie są teraz ci politycy? – pytał Geblewicz.


Również w krytycznym tonie, prezydent wypowiadała się na temat nowej tarczy rządowej dla przedsiębiorców. - Nie jest ona dla wszystkich, którzy naprawdę potrzebują pomocy(...). Głównym kryterium jest PKD, wsparcia nie otrzymają również ci, którzy rozpoczęli działalność w ubiegłym roku – mówiła urzędniczka, podkreślając, że wśród takich przedsiębiorców są również pokrzywdzeni z powodu pandemii. - Gdzie jest ta pomoc rządowa? – pytała obecna na konferencji Monika Różewska-Chudzik, współwłaścicielka jednego z kołobrzeskich hoteli – Jesteśmy zamknięci od listopada, a nadal jej nie ma(...). My o tej pomocy słyszymy jedynie z telewizji.


Więcej w materiale video.


Komentarze  
+30 #1 Damian2012 2021-01-18 12:40
Pani prezydent czas coś zrobić dla miasta i mieszkańców a nie serwować na okrągło regułki z książki tv lub notesu i tak od początku....

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA