×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Zaplanowane na 31 stycznia coroczne wielkie święto amatorów zimnych kąpieli w mieście nad Parsętą nie odbędzie się. Organizatorzy IX Światowego Festiwalu Morsowania podjęli taką decyzję po opublikowaniu rozporządzenia Rady Ministrów dotyczącego obostrzeń związanych z covid-19, w którym kategorycznie zabroniono organizacji wydarzeń o charakterze rekreacyjno - sportowym.

- Dla nas, jako organizatorów #IXŚFM zapewnienie Wam bezpieczeństwa podczas naszego zlotu zawsze było i jest najwyższym priorytetem. Jak już zapewne wiecie, ostatnio ogłoszone obostrzenia spowodowane pandemią covid 19, nie napawają optymizmem. Podjęliśmy próbę i wysiłek organizacji wydarzenia, uzyskaliśmy zgodę od Urzędu Miasta Kołobrzeg, Urzędu Morskiego w Szczecinie, zasięgnęliśmy opinii z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Kołobrzegu, niestety nasz trud i zapał organizacyjny wyhamowały, gdy opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 14 stycznia 2021 dot. obostrzeń związanych z covid 19, w którym kategorycznie zabroniono organizacji wydarzeń o charakterze rekreacyjno - sportowym. - czytamy w komunikacie przesłanym z Kołobrzeskiego Klub Morsów.

Co ważne, wszyscy uczestnicy festiwalu, którzy dokonali rejestracji elektronicznej na stronie wydarzenia: https://competit.pl/w/2455/ i opłacili udział w festiwalu otrzymają pakiet festiwalowy, który dostarczony zostanie przez organizatorów drogą pocztową. .

- W pakiecie znajdziecie zlotową koszulkę, bandankę, przypinkę oraz kilka słów od nas z zaproszeniem na okrągłą X już edycję festiwalu w przyszłym roku. To jeszcze nie koniec niespodzianek, chcielibyśmy abyście po otrzymaniu od nas pakietów na swoich kąpieliskach i miejscach, gdzie zanurzacie się w zimnej wodzie, nagrali krótki filmik z pozdrowieniami dla Kołobrzegu oraz życzeniami dla kołobrzeskiej morsowej rodziny - ubrani w gadżety które do Was trafią. Będzie nam niezmiernie miło, a dla Was będzie to okazja do występu w teledysku, który zmontujemy z nadesłanych materiałów video. Prosimy Was o przesyłanie filmików na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. - piszą pomysłodawcy imprezy.

Przedstawiciele Kołobrzeskiego Klubu Morsa poinformowali również, że stosując się do obostrzeń i w pełnym rygorze sanitarnym w dniu i miejscu, w którym miał odbyć się festiwal o godzinie 12:00, będą spacerować po kołobrzeskiej plaży i prowadzić kwestę na rzecz WOŚP, a większość z nich spontanicznie i na własną odpowiedzialność zanurzy się w zimnym Bałtyku.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA