×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Podczas poniedziałkowej, wspólnej konferencji władz województwa i samorządu padło pytanie do marszałka Geblewicza o deklarację starosty dotyczącą startu w kolejnych wyborach na prezydenta miasta. Przypomnijmy; 18 listopada 2020 na antenie Telewizji Kablowej Kołobrzeg starosta Tomasz Tamborski powiedział, że „nie wyklucza” kandydowania na to stanowisko w wyborach za 3 lata.

 

Olgierd Geblewicz skomentował tę deklarację słowami: - Dotarły do mnie informacje, że akurat w tym szczególnym czasie(...) pandemii gdzie staramy się zabezpieczyć zdrowie, życie i byt mieszkańców, starosta złożył pewnego rodzaju deklarację, że nie wyklucza startu. Myślę, że moment jest niefortunny. Po drugie uważam, że Kołobrzeg ma wspaniałego gospodarza i w związku z tym, że w obecnej chwili, zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy z prezydentów, wójtów, burmistrzów, może wykonywać swój mandat przez dwie kadencje i nie ma powodu, żeby pani prezydent nie wykonywała swojej misji w ciągu następnej kadencji. Myślę, że kołobrzeżanie jej kibicują – mówił marszałek.

- Pan starosta to człowiek o dużych aspiracjach i ambicjach, co ja bardzo cenię, bo uważam, że w polityce trzeba mieć aspiracje (…) i nie po raz pierwszy taką deklarację składa, w związku z tym nie jest ona dla mnie dużym zaskoczeniem. Zaskoczeniem jest dla mnie czas; mamy trzy lata do wyborów, jest środek pandemii, zajmujemy się poważnymi rzeczami, więc nawet trudno to politycznie komentować. Cieszę się, że pani prezydent walczy dzisiaj z nami o to, co najważniejsze – dodał marszałek.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA