×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Trwa kolejna edycja akcji społecznej „Ultrakrew – każdy ma swój krwiobieg”, w ramach której prowadzona jest ogólnopolska zbiórka krwi. Doświadczeni biegacze przemierzają polskie wybrzeże od Świnoujścia do mety w Piaskach na granicy z Rosją, łącznie 550 km. W poniedziałkowe popołudnie 9-osobowa grupa dotarła do Kołobrzegu.

Celem akcji „Ultrakrew – każdy ma swój krwiobieg” jest promocja honorowego krwiodawstwa połączona z charytatywną zbiórką pieniędzy. W ten sposób pomysłodawcy chcą podziękować Uniwersyteckiemu Centrum Klinicznemu w Gdańsku za uratowanie życia jednego z członków „ultra ekipy”, a także poszerzać świadomość społeczną na temat rzadkich chorób krwi.

Bieg ma formułę otwartą, a to oznacza, ze do biegaczy może dołączyć każdy i uczynić ten bieg wspólnym wydarzeniem.

Biegacze do pokonania maja jeszcze 445 kilometrów. Do każdej miejscowości przez którą przebiegają uczestnicy dojeżdża także krwiobus, w którym można oddać krew. W ciągu najbliższych dni mają na to szansę mieszkańcy m.in. Ustki i Łeby. Całą relację online z wydarzenia można śledzić na profilu facebook: Ultrakrew "Każdy ma swój Krwiobieg".

Uczestnicy odpoczywali na Stadionie Miejskim w Kołobrzegu, gdzie wyżywienie zapewniła im restauracja Cztery Pory Smaku.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA