×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Od dłuższego czasu informujemy Was o zmniejszającej się w Kołobrzegu liczbie punktów medycznych, które będą wykonywać szczepienia przeciw Covid-19. Na tę chwilę, w naszym mieście, są jedynie dwa takie miejsca, co z pewnością nie jest liczbą wystarczającą.

Kilka dni temu, w odpowiedzi na nasz artykuł „Kołobrzeg został z dwoma punktami szczepień przeciw Covid-19...”, poseł Czesław Hoc (PiS), opublikował na swoim profilu fb informację, w sprawie dodatkowych punktów medycznych. Wskazał m.in. szpital kołobrzeski oraz prywatną przychodnię Inter Medical. W związku z tymi doniesieniami, a także szerokim zainteresowaniem naszych Czytelników, zapytaliśmy szczeciński oddział Narodowego Funduszu Zdrowia, czy do akcji szczepień zgłosiły się nowe, dodatkowe placówki. Poprosiliśmy również o potwierdzenie informacji, o włączeniu się do akcji szczepień, właściciela przychodni Inter Medical. Przedsiębiorca nie potwierdził doniesień i stwierdził, że „nic na ten temat nie wie”. Poradził również, aby w tej sprawie rozmawiać z posłem Hocem. Niestety, nie udało się nam skontaktować z politykiem, nadal jednak liczymy na to, że oddzwoni do naszej redakcji.


Wciąż czekamy również na odpowiedź od szczecińskiego NFZ-u. Sytuacja związana z punktami szczepień jest bardzo dynamiczna, przypomnijmy, że na początku rejestrowania podmiotów, chęć wzięcia udziału w akcji szczepień wyraziły cztery placówki. W ciągu krótkiego czasu wycofały się dwie z nich. Nadal nie ma także oficjalnych decyzji dotyczących kołobrzeskiego szpitala, który obecnie jest w trakcie szczepień grupy O.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA