×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Nie było chętnych na pracę architekta miasta Kołobrzeg – otwarty konkurs na to stanowisko trwał do końca stycznia.

Przypomnijmy; w połowie grudnia ubiegłego roku, kołobrzeski magistrat ogłosił konkurs na stanowisko architekta miasta. Poszukiwany specjalista miał pracować na umowę zlecenie, a do jego obowiązków należało m.in. wskazywanie przedsięwzięć zmierzających do zapewnienia spójnego i harmonijnego rozwoju przestrzeni miejskiej oraz podnoszenie jakości architektury dla ważnych lokalizacji w mieście.

Warunki konkursu przewidywały nie tylko złożenie stosownej dokumentacji, ale również opracowanie strategii rozwoju dwóch placów; 18 Marca i Skweru Pionierów w postaci koncepcji projektowej.

Co, w tej sytuacji, zamierzają zrobić urzędnicy? Ogłoszenie konkursowe ma zostać ponowione po przeanalizowaniu specyfikacji. Nie wiadomo jeszcze, kiedy to nastąpi.
Komentarze  
+2 #1 Miikadoo 2021-02-03 19:24
Problemem nie jest tylko architektura, a zaniedbywana przez lata urbanistyka miasta, która praktycznie nie istnieje. Przykładem mogą być nowo powstające osiedla, które są od siebie odgrodzone - Nie łączą miasta,tylko je dzielą (tworząc getta). Do tego nowe budownictwo nie jest skoordynowane z żadną urbanistyką i planami miejscowymi. Nawet jak te plany istnieją, są już nieaktualne albo niedostosowane do dzisiejszych realiów.

Brakuje pomysłu na jakość architektury w Kołobrzegu. O jakiejkolwiek spójności architektonicznej też oczywiście nie ma mowy. Miasto powinno sobie odpowiedzieć czy opłaca się być uzdrowiskiem dla starszych ludzi i spekulantów, czy nowoczesnym kurortem, w którym spotyka się biznes i nowe technologie.
+4 #2 Poecilus 2021-02-03 21:43
Kto wymyślił kryterium konkursowe aby przedstawić koncepcję rozwoju dla dwóch placów w centrum miasta!? Czy to znaczy że autorzy konkursu myślą o zdewastowaniu tych dwóch placów. Co w tych placach jest złego, że trzeba opracowywać jakiś rozwój dla nich, czy historyczny układ już się opatrzył zanadto i kogoś razi. Ciągle chcą grzebać w historycznym wyglądzie miasta, rewolucjoniści!

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA