×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

To dobra wiadomość dla rodziców uczniów szkół podstawowych z Kołobrzegu. Darmowe badania wzroku mają być przeprowadzone już w następnym roku kalendarzowym.

 

Pomysł i program darmowych badań to wynik rozmów prowadzonych przez lekarzy, władze szpitala regionalnego, oraz urzędników miasta i gminy Kołobrzeg. - Warunkiem uczestnictwa w programie jest zakupienie urządzeń do badania wzroku. Ich łączny koszt wynosi około 60 tysięcy złotych. Ten sprzęt zostanie wykorzystany do przebadania uczniów, a potem oddany na wyposażenie szpitala – tłumaczy Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy urzędu miasta.

 

Inicjatywa przeprowadzenia tej akcji wyszła od kołobrzeskich lekarzy. Oni zobowiązali się nie pobierać wynagrodzenia za swoją pracę. Gmina i miasto Kołobrzeg podzielą się proporcjonalnie kosztami za zakupienie specjalistycznego sprzętu. - Darmowe badania mają być przeprowadzone już w następnym roku kalendarzowym. Środki na zakup urządzeń zostaną ujęte w przyszłorocznym budżecie miasta – mówi Kujaczyński. Podobnie jak przesiewowe badania słuchu również i ta akcja miałaby być przeprowadzana co roku. (iws)

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA