×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Koło godziny 6.00 w sobotni poranek rozegrał się dramat na ulicy Wyzwolenia w podkołobrzeskim Dźwirzynie. Od strony Kołobrzegu nadjechał rozpędzony Opel Zafira. Kierował nim 30-latek, mieszkaniec powiatu kołobrzeskiego
Jak nam się udało wstępnie i nieoficjalnie ustalić, mógł mieć niespełna 2 promile alkoholu w organizmie. Prawdopodobnie nie opanował pędzącego pojazdu i zjechał na lewy pas ruchu, a później na pobocze. Wszystko rozgrywało się przypuszczalnie w ten sposób, że najpierw z impetem uderzył w zaparkowanego Fiata Punto, potem potrącił przechodzącego za nim starszego mężczyznę i wjechał w wiaty ustawione przed lokalami.

Kompletnie rozbitego Fiata odrzuciło na kilkanaście metrów. Potrącony mężczyzna zginął na miejscu. Jego ciało leżało także kilka metrów od miejsca uderzenia. Drewniane wiaty zostały kompletnie zdemolowane. Droga przez około 3 godziny była zamknięta. Kierujący Zafirą doznał urazu ręki i karetką w towarzystwie pilnującego go policjanta został odwieziony do szpitala. Na miejsce oprócz policji i karetki przyjechała straż pożarna, która zabezpieczyła rozbite samochody oraz resztki zniszczonego zadaszenia. Według świadków, mężczyzna miał dodatkowo spowodować kolizję jeszcze jadąc w Grzybowie. Na miejscu pracował również prokurator. Mężczyzna najpewniej zostanie na razie zatrzymany.


Zobacz Video