×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Za późno, bez porozumienia, bez szacunku dla pracy urzędników – tak o propozycjach radnych do budżetu pisze w swoim oświadczeniu prezydent Janusz Gromek.

 

>Oświadczenie prezydenta dotyczy konferencji na której radni Porozumienia dla Kołobrzegu złożyli szereg wniosków, które chcą zawrzeć w projekcie budżetu. Darmowe molo i toalety, podatki lokalne bez zmian, podwyższona opłata uzdrowiskowa, darmowa komunikacja dla niepełnosprawnych, fundusz osiedlowy oraz darmowe szczepienia dla dwulatków to propozycje, które zdaniem pedekowców powinny znaleźć się w przyszłorocznym budżecie. Według prezydenta propozycje PdK zostały złożone zbyt późno (ustawowo projekt budżetu musi być gotowy do 15 listopada) a prace nad budżetem zakończone pod długich rozmowach i dyskusjach z PdK. ”(...)Tym bardziej zaskoczony jestem kolejnymi propozycjami zmian, które dosłownie w przeddzień złożenia tego dokumentu (projektu budżetu – dop.red.) zostały ogłoszone przez klub Porozumienia dla Kołobrzegu. Są to zmiany daleko idące i mające ogromny wpływ na konstrukcję budżetu” - pisze prezydent.


Początkowo wnioski radnych rzeczywiście były inne – zakładano choćby, że toalety i molo będą kosztowały złotówkę. Podczas konferencji radni zapewniali jednak, że przedstawione zmiany zostały skonsultowane z prezydentem.


Wiadomo również, że radni i prezydent mają odmienne zdanie na temat lokalnych podatków (choćby od nieruchomości) – wnioskiem prezydenta miały być podwyższone, według radnych pozostawione bez zmian.


Janusz Gromek nie wyklucza jednak w swoim piśmie dyskusji nad złożonymi przez PdK wnioskami nad budżetem. Jednak projekt budżetu, który zostanie złożony 15 listopada nie będzie zawierał propozycji PdK. - Nad projektem budżetu skarbnik pracuje od 2 miesięcy. Wprowadzanie jakichkolwiek zmian kilka dni przed oddaniem dokumentu jest po prostu niemożliwe. Postawa prezydenta nie wynika z braku chęci do współpracy z radnymi – tłumaczy Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy urzędu miasta. (iws)
 
Poniżej treść oświadczenia prezydenta:

 
 
Komentarze  
-1 #1 POkora 2015-11-13 17:57
Koncz wasc wstydu oszczedz :o .Nie wzoruj sie jednak na uPOkorzonej :-? ktora z buta prowadzila mowe nienawisci i POdpalala Polske :oops: .Na mownicy sejmowej wczoraj jak plastikowy pajac i odmozdrzony lalkarz , na ktorego wlasne lalki mocz oddaly :zzz
-4 #2 MarylaPiS 2015-11-13 18:32
tylko PiS nas uratuje !!
+3 #3 TW Bolek 2015-11-14 09:48
kelner
-2 #4 kotwa 2015-11-14 10:19
Boże,jeszcze 3 lata. :sad:
0 #5 kotwa 2015-11-14 10:28
I jeszcze jedno,demokratycznie wybrana rada miasta jest ciałem uchwałodawczym,a Pan Panie Gromek jest ciałem wykonawczym,więc rajty podciągni człowieku do góry i szanuj radnych PDK,którzy mają prawo realizować swoje obietnice wyborcze,wprost przeciwnie do partii którą Pan reprezentuje.
+4 #6 pawian na gorze 2015-11-14 13:35
Czlowiek o sredniej inteligencji przywrocilby range najwspanialszego wsrod 33 niemieckich uzdrowisk.Takim byl Kolobrzeg przed 1939 rokiem .Najwspanialszym uzdrowiskiem z borowina i zrodlami mineralnymi w Srodkowej Europie.Krolewska misterna kolia z piekna perla.Co zrobila malpa na gorze zlota?.Ano pierscionek z tombaku okruchem polamancem tej perly.Pierscionek dla niemieckiej enerdoeskiej emerytki.Miastem szalejacego bezrobocia z dzicza Sam Rajsu i POmnikiem monstrum karpenijuka kosztujacym rocznie 150 000 000 PlN mieszkancow.Miasto naszpikowame jak rodzynkiem ciasto dziesiatkiem kartonowych biedronek i hosso , z ktorych pieniadz tirami wywozony jest za granice. Miastem gdzie port w ostatnich latach modernizowany za setki milionoe przeladowuje 5 razy mniej towaru jak w siermierznej komunie.To wszystko to jest sabotaz gosPOdarczy.
+3 #7 angelek25 2015-11-14 16:22
Mnie osobiście i zapewne wielu osobom byłoby delikatnie mówiąc wstyd należeć do takie partii jak Platforma Antyobywatelska! Tyle złego, afery, korupcje, nepotyzmy, praktycznie w każdym resorcie w Polsce i w Kołobrzegu też... Kiedyś trochę lubiłem tego Pana J.G., ale teraz przykro mi, że ten człowiek wciąż jest prezydentem tego miasta gdzie nepotyzm polityczny PO osiągnął swój prawie 100% wynik! Jeżeli ktoś mówi inaczej to po prostu kłamie!!! Życzę Wam wszystkim pseudo katolikom, abyście się zawczasu opamiętali, bo kiedyś może być za późno. Stanowiska i szeroko pojęty materializm szybko przeminie..!! angel

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA