×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Podczas sesji radni zadecydowali - nie będzie podwyżki podatków od nieruchomości. Więcej natomiast zapłacą turyści.
- Ten kij ma dwa końce. To rozdawnictwo pieniędzy i populizm - mówił podczas sesji Ryszard Szufel, szef klubu radnych Platformy Obywatelskiej. Zdaniem radnego, pozostawienie lokalnych podatków na poziomie mijającego roku wpłynie na fakt, że wiele inwestycji w mieście nie będzie mogło zostać zrealizowanych. - To nie są wysokie podwyżki - wtorowal radnemu Jacek Woźniak, wiceprezydent do spraw społecznych.


Radni Porozumienia dla Kołobrzegu ripostowali, że pieniądze powinny pozostać w kieszeni kolobrzezan a dzięki niskim podatkom miasto stanie się atrakcyjne dla przedsiębiorców. - Dzięki temu więcej osób będzie chciało zakładać swoje firmy właśnie w Kołobrzegu, a to wpłynie także na ilość zatrudnienia. Dobrze, żeby panowała opinia, że tutaj są niskie podatki - przekonywał radny Bogdan Błaszczyk z Pdk.


Ostatecznie ustalono, że podatki lokalne pozostaną bez zmian. Podwyższeniu ma ulec natomiast opłata uzdrowiskowa. Jak pisaliśmy wielokrotnie podatek turystyczny będzie teraz wynosił - 4 zł od osoby dorosłej i 2 zł od dziecka dziennie. I podczas tego głosowania radni długo debatowali. - Już dwa lata temu chcieliśmy podwyższyć opłatę, a PdK było temu przeciwne. Cieszę się, że zmienili państwo zdanie - mówił radny Szufel. Radni PdK ripostowali, że w zamian za większą opłatę chcą darmowego molo i toalet dla turystów, czego nie miała w planach dwa lata temu Platforma Obywatelska.


Ostatecznie projekt uchwały przegotowano większością głosów. (iws)

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA