×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Bubel czy technologia nie dostosowana do klimatu? Miasto będzie musiało wydać około 4 milionów na remont dachu hali Milenium.

To będzie kolejny już remont dachu na mosirowskiej hali w ciągu ostatnich kilku lat. Koszt poprzedniego – także około 4 milionów złotych. Wszystko przez materiał, którym regularnie jest zjadany przez mewy. Okazuje się, że ptaki rozsmakowały się w piance poliuretanowej, która została użyta do uszczelniania dachu hali. Jest tak źle, że mimo corocznego łatania dachu, ten i tak przecieka.


Mamy problem głównie z zadaszeniem basenu – mówi Jacek Banasiak, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – Tam jest najwięcej przecieków i tą część dachu musimy wyremontować jak najszybciej.

Jak przyznaje dyrektor technologia użyta podczas budowy zadaszenia hali nie sprawdziła się w Kołobrzegu. - Mam informacje, że w innych miejscach to działa, ale u nas nie bardzo. To kwestia klimatu, mamy tutaj za dużo wilgoci, no i mew, które traktują piankę jak pokarm – tłumaczy Banasiak.


Jeszcze nie wiadomo kiedy znajdą się pieniądze potrzebne na tak kosztowny remont i kiedy zostanie on przeprowadzony. Sprawa jest nagląca, jak przyznają władze miasta. W dodatku komplikuje ją fakt, że część ze środków musi trafić do projektanta hali, który w umowie z poprzednimi władzami miasta zastrzegł sobie kilkadziesiąt procent prowizji od każdej wykonanej w tym miejscu inwestycji. (iws)
Komentarze  
0 #101 Kiara 2016-11-01 06:53
Asking questions are truly fastidious thing if you are not understanding something totally, however this post provides nice understanding
yet.

My webpage - dich vu dich thuat tieng anh gia re: http://szjcbz.com/comment/html/?2384.html

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA