×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Całkowity zakaz wędkowania w Porcie Jachtowym wprowadziła Rada Miasta, podczas swojego wtorkowego posiedzenia. Uchwalenie zakazu poprzedziła gorąca dyskusja.

Problem wędkowania w Porcie Jachtowym podnieśli armatorzy i właściciele jachtów. Pomimo ustalonego regulaminu zdarzało się niestety, że wędkarze łowiąc przy zacumowanych jachtach, potrafili wejść samowolnie na pokład, a zaginione haczyki często znajdują się w linach, stanowiąc kaleczącą dłonie, pułapkę dla żeglarzy. Jak podkreśla prezes Zarządu Portu Morskiego, porty jachtowe mają służyć przede wszystkim tym, którzy korzystają z uroków wypoczynku pod żaglami. Niedopuszczalne są sytuacje, w których śpiących żeglarzy budzą o świcie zbyt głośno zachowujący się wędkarze. To obniża standard portu, a dochodzące do tego uszkodzenia jachtów zniechęcają potencjalnych klientów i morskich turystów. To jedna strona. Miłośnicy moczenia spławika w wodzie stanowczo podkreślali w rozmowie z nami, że to jedynie znikoma część nie dostosowywała się do regulaminu.


Łowić można z nabrzeży rybackich, a także z brzegów rzeki więc apel prezesa o wprowadzenie zakazu w Porcie Jachtowym został przez radnych wysłuchany. Dodajmy, że nie brakowało głosów radnych o tym, że przed podjęciem decyzji rada powinna jeszcze wysłuchać również i stanowiska wędkarzy. Jednak uchwała została podjęta. Od tej pory w Porcie Jachtowym obowiązuje całkowity zakaz w wędkowania.
Komentarze  
+1 #1 cos za cos 2015-11-25 10:33
Mowi sie w srodowisku klusoli , ze bedzie tak.Nie bedzie amatorow ryb w Marinie a wypadkowosc nadgorliwych bucow i parobkow na ich poslugach dramatycznie wzrosnie. :zzz
+2 #2 Detektyw 55 2015-11-25 10:47
Po pierwsz poprawcie temat postu bo w języku polskim słowo obostrzezeniami nie istnieje.Po druge standardowa procedura polityki bogacz zabrać biednym dać bogatym.Tyle lat wstecz wedkowania w jacht klubie nie stanowilo problem to czemu od czasów powstania mariny sytuacja się zmieniła. Wędkarze zaklucajac poranną ciszę smiech na sali brak mi słów aby opisać waszą głupotę. Całe szczęście że już nie mieszkam w tym mieście bo krew mnie zalewa co się wyprawi w Kołobrzegu. Szanowni koledzy wędkarze proponuję zbieranie podpisów na pozew zbiorowy!!! Cena zewwolenia amatorskiego na wody morskie wzrosła z 49 zł na 120 zl a miejsc do spokojnego realizowania hobby zmalała Skandal i złodziejstwo... Potraficie budować baseny portowe pod bogatych Finów Niemców itd a nie dbacie o własnych obywateli. .....
+1 #3 Kg12345 2015-11-25 10:55
Wszystko dodać bogatym.......
+4 #4 Oburzony 2015-11-26 05:52
Najlepiej wszystkich "spakować do jednego wora". Jeśli ktoś z pseudo wędkarzy nie potrafi się zachować, to według miasta wszyscy wędkarze są tacy sami. Najkrótsza droga do... Szkoda gadać.
+4 #5 fshssjh 2015-11-26 09:23
Tak to jest jak władze są bezradne wobec szarpakowcow.Po co utrzymywać straż miejską jak tez jest tematem sporów . Monitoring nabrzeża i newralgicznych miejsc występowania szarpakowcow załatwił by sprawę, ale po co wydać kilka tys na monitoring jak można wybudować sobie drogę pod pensjonat zakilka mmilionów.
0 #6 czerwona mafia 2015-11-26 09:29
Czerwony towarzyszu Blaszczyk.Niech pan jak najszybciej umyka z Komisji Morskiej i jej nie osmiesza.Cytujac kolobrzeskie PZW w sprawie wod morskich zachowuje sie tak. , jakby cytowal pan niepodwazalna ekspertyze Hitlera w sprawie korytarza Gdanskiego w 1939r.Albo slusznych zbrodni Mao na placu zbrodni studentow Ping Pong. Od tej sprawy korytarza rozpoczal wojne ktora pochlonela setki milionow ludzi.Albo prosciej na pana powalajace ignoranctwo w sprawie morza.Jakbys zacytowal wole i uzurpacje alfonsa do kopulowania matki w szczesliwej dotad rodzinie.Plodzicie zenujace uchwaly .,jak banda PO przez 8 lat sabotazu na Polakach.Splodzili ich 750 a kazda z nich wedlug Transparency International i Banku Swiatowego mozna bylo kupic w skorumPOwanej Polsce Donka Corleonka wnuka dziada z Wehrmachtu za 3 miliony $$$ dajac kazdemu zdrajcy w glosowaniu samochod z gornej polki.PObudka towarzysze !
+1 #7 ade 2015-11-26 09:29
Kołobrzeg to największa wieś jaką widziałem, azbest, dziurawe drogi, smród starego oleju, traktory korkujące miasto, stare ryby to kupienia w porcie.... i to jest uzdrowisko??? Na domiar złego jako mieszkaniec i wędkarz nie mogę w wolnej chwili powędkować w porcie?? Brak słów!!
-2 #8 żeglarz 2015-11-26 12:22
ale piszecie bzdety żal mi te wypociny czytać... bardzo dobra decyzja - zakaz powinien być od dawna wprowadzony - to jest basen jachtowy , anie wędkarski !!
0 #9 Józef Szwejk 2015-11-27 13:24
Wędkarzy już załatwili to teraz czas na ptactwo wodne, przecież sra...ą na piękne jachty. Gonić ich z Mariny ;-)

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA