×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Dwóch kołobrzeżan znalazło się w kadrze Polski na mistrzostwa świata w minigolfie, które jutro rozpoczną się w chorwackim mieście Nin. Nasze miasto i KS Minigolf Kołobrzeg reprezentują aktualny mistrz Polski Łukasz Kusiakiewicz i prezes klubu Maciej Mądrowski. Cała reprezentacja Polski na te zawody liczy pięć osób. Mistrzostwa w Nin potrwają do soboty.

Turniej mistrzostw świata odbywa się co dwa lata. Po raz ostatni Polacy brali udział w mistrzostwach w 2013 roku w niemieckim Bad Munder. Wówczas jednym z członków reprezentacji był Maciej Mądrowski z KS Minigolf Kołobrzeg. Tym razem reprezentantów naszego miasta jest dwóch. W 2015 roku w Lahti nasz kraj nie wystawił reprezentacji.

Nasza kadra, w której oprócz kołobrzeżan znaleźli się również Mateusz Miloch, Bogdan Miloch (obaj Minigolf Club Sopot) i Michał Moszoro (MC Mazovia Warszawa), już od kilku dni przebywa w Chorwacji, gdzie trenuje przed rozpoczynającym się jutro turniejem. Polska do potęg minigolfa nie należy (najlepszy z Polaków w Bad Munder w 2013 roku Mateusz Miloch zajął odległe 83 miejsce), ale każdy udział w najważniejszych imprezach pozwoli zbliżyć się do światowej czołówki i zmieni postrzeganie polskiego minigolfa na świecie. Wszyscy członkowie kadry narodowej z pewnością zrobią wszystko żeby poprawić wyniki sprzed czterech lat.
Tomasz Kwiatkowski 
Komentarze  
+4 #1 KS Minigolf Kołobrzeg 2017-09-19 11:58
Powodzenia!
0 #2 Kiks 2017-09-20 23:08
W NIn to akurat jest powódź.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA