×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Rodzice uczniów z kołobrzeskiej Szkoły Podstawowej nr 3 są zaniepokojeni kolejnym, nieudanym przetargiem na budowę sali przy tej placówce. Magistrat uspokaja – nie rezygnujemy, będziemy szukać dalej.

To kolejny, trzeci przetarg na budowę sali przy „Trójce”, który został unieważniony. Przypominamy; wpłynęły dwie oferty, obie dużo wyższe od zakładanego kosztorysu. Jedna z nich wyniosła ponad 6 milionów złotych, druga powyżej siedmiu. Jak tłumaczy Michał Kujaczyński, rzecznik Urzędu Miasta – droższa oferta, mimo że spełniała więcej warunków formalnych, była za droga, tańsza z kolei nie spełniła wszystkich wymogów.

Taka sytuacja mocno niepokoi rodziców uczniów z „Trójki”. - My już tak naprawdę nie wiemy, czy miasto chce robić tę salę czy jej nie chce – mówi matka jednego z uczniów (imię i nazw. znane red.). Według obietnic władz miasta, „łopata” pod inwestycję miała być wbita już w czerwcu. - Mamy prawie październik i nic się nie dzieje – podkreślają rodzice.
W swoich obawach nie są osamotnieni – na ostatniej sesji Rady Miasta, jeden z radnych, Ireneusz Zarzycki, twierdził, że urzędnicy celowo tworzą taką specyfikację istotnych warunków zamówienia, która odstrasza potencjalnych oferentów. Dlaczego? Aby nie wydawać pieniędzy na tę inwestycję.

Magistrat stanowczo jednak zaprzecza takim doniesieniom. - Robimy wszystko, aby znaleźć wykonawcę – wyjaśnia Michał Kujaczyński – W najbliższym czasie będzie rozpisany kolejny przetarg.

Miejmy nadzieję, że ten okaże się udany. Do sprawy wrócimy. (iws)
Komentarze  
+5 #1 qwertyuiop 2017-09-24 19:27
Kosztorysy robione x czasu temu, a pensja minimalna, składki, podatki itd. ciągle rosną więc i roboty są z roku na rok kosztowniejsze.
Cytować
0 #2 Za mówienie prawdy jesteś niewygodny 2017-09-24 20:25
https://www.youtube.com/watch?v=413UKk-eAjA
Cytować
+3 #3 wlascicel chlopa 2017-09-24 21:55
Dzik albo maryjan za 100 mln zrobi
Cytować
-4 #4 Szymczak 2017-09-24 22:16
Milik po raz kolejny zerwał więzadła w kolanie.
Cytować
0 #5 chlewnyj duet 2017-09-26 06:47
Tegie ryje u koryta :o
W gnoju maja swe kopyta :-?
Oto dziki dzik z ustronia
Co Parowie wali konia
Parowa mu z tej uciech
Lize dzikie dwa orzechy
Dla dzika przetargi POkrecone
A POd stolem rraz mamone :oops:
Zgodnie siorbio se z koryta
Lizac wzajem swe odbyta
Az tu przyszedl Euroczesiek
I zgryzawszy ich orzeszek
Wypisal im delegacje
W ZK Czarne nomninacje :-*
Ot co :o
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl