×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Lokalny samorząd otrzyma na ten cel prawie pół miliona. Wszystko w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch plus 2018”. Wniosek Gminy Ustronie Morskie znalazł się na liście rankingowej Na liście rankingowej, ofert zakwalifikowanych do otrzymania dofinansowania znalazł się wniosek gminy Ustronie Morski.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem nowoczesny budynek przy ul. Wojska Polskiego zostanie otwarty jeszcze w tym roku. Obiekt pomieści 23 dzieci w wieku od 20 tygodnia do 3 roku życia. Powstaną w nim 3 sale dydaktyczne, szatnia dla dzieci i pracowników, wózkarnia, pokoje personelu i pokój pielęgniarki oraz pomieszczenia sanitarne, na sprzęt porządkowy, kuchnia czysta i brudna oraz jadalnia. Kuchnia czysta będzie przystosowana do zewnętrznych dostaw posiłków oraz będzie posiadała stanowisko do przygotowywania posiłków mlecznych. Żłobek będzie posiadał taras do wypoczynku dzieci na świeżym powietrzu. Całkowita powierzchnia użytkowa inwestycj wyniesie 172 metry kwadratowe.

- Na terenie gminy Ustronie Morskie mieszka 154 (82 chłopców i 72 dziewczynki) dzieci w wieku do 3 lat, więc zapotrzebowanie na taką placówkę jest duże- – mówi wójt Jerzy Kołakowski. - Mam nadzieję, że pomysł budowy żłobka spotka się z zainteresowaniem naszych mieszkańców i będzie idealnym miejscem zapewniającym opiekę ustrońskim maluchom – dodaje wójt.

Całkowity koszt innwestycj to kwota 1.060.923,00 zł. Dofinansowanie ze środków rządowych wyniesie 460 tys. zł
Komentarze  
+5 #1 gosc12 2018-02-12 20:24
I Pan Wójt znowu wszystko robi pod publikę. Przez tyle lat swojego urzędowania nie było funduszy a tu nagle rok wyborczy i proszę. Jutro będą złote gruszki na wierzbie ?
-2 #2 wieszacz 2018-02-12 21:59
Cytuję gosc12:
I Pan Wójt znowu wszystko robi pod publikę. Przez tyle lat swojego urzędowania nie było funduszy a tu nagle rok wyborczy i proszę. Jutro będą złote gruszki na wierzbie ?

Nie, Ty na sośnie!

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA