×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Działacze SLD wyrazili podczas piątkowej konferencji zdecydowany sprzeciw wobec idei budowy monumentu upamiętniającego wydarzenia katyńskie i smoleńskie. Temat pomnika ma powrócić na najbliższej sesji – wszystko jednak wskazuje na to, że uchwała zostanie zdjęta z porządku obrad.

Przedstawiciele SLD zakwestionowali trzy zagadnienia dotyczące pomnika; pierwszym, jak tłumaczył Jacek Kuś, jest „łączenie idei dwóch faktów – mordu w Katyniu i katastrofy w Smoleńsku". Zdaniem SLD takie działania to sugerowanie, że „katastrofa smoleńska była mordem, podobnym wydarzeniem jak zamordowanie żołnierzy polskich w Katyniu". Bogdan Błaszczyk podkreślił podczas konferencji, że same napisy na tablicach to „podpisanie się pod tezą, że pod Smoleńskiem doszło do zamachu" (według projektu na tablicy „smoleńskiej" ma widnieć inskrypcja „pamięci 96 ofiar tragedii smoleńskiej" - dop.red.).
Drugą kwestią o której mówili podczas konferencji członkowie partii jest planowana lokalizacja pomnika – ma on powstać na Skwerze Pionierów. - To miejsce jest nieodpowiednie. Miejscem odpowiednim jest oczywiście cmentarz komunalny – tłumaczył Jacek Kuś.

Zdaniem członków partii, trzecią, niedopuszczalną kwestią, jest fakt, że „samorząd nie dopełnił wszystkich form, które powinny być brane pod uwagę przy tego rodzaju uchwałach czyli nie zorganizował konsultacji społecznych". To społeczeństwo powinno zadecydować, według działaczy, o tym, gdzie i w jakiej formie powinno powstać takie miejsce pamięci.
Sprzeciw SLD oraz wniosek partii do Rady Miasta o „wyznaczenie miejsca na cmentarzu miejskim" został, w piątek, oficjalnie złożony w Biurze Rady Miasta. Działacze partii tłumaczyli również skąd tak późny protest przeciwko planowanej już od wielu miesięcy budowie pomnika. - Dopiero kilka dni temu radni otrzymali projekt uchwały z załącznikiem, jak ma wyglądać planowany monument. Nie możemy wyrazić naszej zgody na to, co znajduje się w projekcie – tłumaczył Bogdan Błaszczyk.

W projekcie znajduje się tymczasem to, co komitet budowy pomnika, prezentował już kilka lat temu czyli dwa bloki granitowe (jeden „katyński", drugi „smoleński") ze stającą przed nimi figurą żołnierza (naturalnej wielkości). Taki monument miałby, jeśli zgodzą się na to radni, stanąć u zbiegu ulic Alei Św. Jana Pawła II i Sybiraków. Taka lokalizacja również jest znana od 2016 roku. SLD zdecydowało się jednak na protest dopiero teraz. - Każdy czas jest dobry, aby zareagować – tłumaczył Jacek Kuś.

Sprawa Pomnika Ofiar Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej, bo tak ma dokładnie nazywać się planowane miejsce pamięci, ma w formie uchwały trafić pod głosowanie radnych na najbliższej sesji. Samorządowcy mieliby zadecydować czy monument stanie w miejscu wskazanym przez inicjatorów. Są jednak duże szanse, że projekt uchwały nie będzie procedowany w najbliższym czasie. Członkowie Komisji Komunalnej wystosowali wniosek o jego zdjęcie z obrad Rady Miasta. Jeśli wniosek zostanie przegłosowany temat pomnika będzie musiał poczekać.
Przypominamy; idea powstania takiego miejsca pamięci zrodziła się w 2013 roku. Inicjatorem jest Stowarzyszenie Budowy Pomnika Ofiar Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej, które zbierało pieniądze na jego powstanie, a swój pomysł i koncept zgłosiło prezydentowi miasta. Ostatecznie przygotowany projekt uchwały jest projektem prezydenckim.
Komentarze  
-2 #1 Derton 2018-05-11 15:08
Pełna ZGODA!
-2 #2 Tranders 2018-05-11 15:12
Zgadzam się.
+53 #3 szczepw.. 2018-05-11 15:23
Tylko chore umysły mogą myśleć i łączyć zbrodnie w Katyniu i katastrofę w Smoleńsku.Tym kaczym klakierom trzeba stanowczo powiedzieć NIE.Chcą się przypodobać konusowi to niech pomodlą się za jego zdrowie na pomniki przyjdzie czas
-45 #4 xsol 2018-05-11 15:57
Cytuję szczepw..:
Tylko chore umysły mogą myśleć i łączyć zbrodnie w Katyniu i katastrofę w Smoleńsku.Tym kaczym klakierom trzeba stanowczo powiedzieć NIE.Chcą się przypodobać konusowi to niech pomodlą się za jego zdrowie na pomniki przyjdzie czas

Przeczytaj jeszcze raz napisany przez siebie tekst i zastanów się czy to aby nie twój umysł jest tak naprawdę chory.
+38 #5 morti 2018-05-11 16:54
Brawo SLD
+53 #6 mieszkan 2018-05-11 17:13
Prawda, pomnik taki ma swoje miejsce na cmentarzu. Czyz nie dosyc tej traumy, rozwijajmy sie dalej. Miasto piekne, kurort, wydzierzawic te miejsca na skwerze pod dzialalnosc gospodarcza, kawiarnki, ogrodki, centrum dusi sie pod ratyszem , brak miejsc na dzilalnosc, tu powinno byc centrum turystyczne....
+34 #7 BRW 2018-05-11 18:13
Cytuję Derton:
Pełna ZGODA!

Cytuję Tranders:
Zgadzam się.


Zgoda aby pomnik połączony staną w centrum miasta, czy zgoda by tego nie robić. Jaśniej bo nie wiem czy dać +\- . Zamiast zgoda to napiszcie Brawo będzie miało takie samo znaczenie :-*
-20 #8 Antykomuch 2018-05-11 19:34
Cytuję morti:
Brawo SLD

Naćpałeś się LSD, skoro popierasz SLD :lol:
-34 #9 iskra 2018-05-11 19:53
SLD to partia zdrajcow,ktorzy zostali zainstalowani w Polsce przez sowietow, jako PPR,potem PZPR.Moczulski trafnie wytlumaczyl ten skrot-Platni Zdrajcy Pacholki Rosji. Oni i dzis jeszcze wierza, ze Katyn do robota Niemcow.Trudno zatem sie dziwic, ze nie chca pomnika,ktory ma przypominac o robocie ich mocodawcow.
+46 #10 bobo 2018-05-11 20:07
Ludzie co ma Smoleńsk czy Katyń do Kołobrzegu.Po conam te pomniki ! czy niema na co wydawać pieniędzy ? Dajmy dla dzieci niepełnosprawnych.
-26 #11 wróg liberałów sldowskich 2018-05-11 20:50
Czyli komuchy z kołobrzeskiej sld nie chcą pomnika katyńskiego ale popierają pomnik armii radzieckiej na cmentarzu- hipokryzja tych ludzi jest straszna. Przynajmniej dali bezpłatną komunikację
-27 #12 Re Zyd & Juda 2018-05-11 21:46
Co z "Moskiewska Pozyczka " od KGB - FSB i GRU PObranej prze
ezelde? :o
czerwone szczury slugusy sowietow :-?
sabotazysci.
POLSKIEJ RACJI STANU ?
Towarzysz ze Stali zdrajcow stawial POd mur i w POtylice
google - wpisz : moskiewska pozyczka
-20 #13 Re ZYD & Juda 2018-05-11 22:15
Specjalnosc ezelde
1- denuncjacja
2- zdrada
3 - mordowanie
Braci swoich i RZECZPOSPOLITEJ POLSKI

za
1 -riubliej
2- hrywnu
3- dojczsmarki
4- i dziengi pejsatych :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
+14 #14 ADAMO 2018-05-11 22:33
Cytuję wróg liberałów sldowskich:
Czyli komuchy z kołobrzeskiej sld nie chcą pomnika katyńskiego ale popierają pomnik armii radzieckiej na cmentarzu- hipokryzja tych ludzi jest straszna. Przynajmniej dali bezpłatną komunikację

I tu święta racja! Ilu byłych mundurowych siedzi w spółkach miejskich? Niech ktoś zrobi takie statystyki... oni do dziś żyją dzięki starym układzikom....
+20 #15 Komuch 2018-05-12 00:44
Jeszcze nie zakończyło się śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej a już z Lecha K. chcą zrobić świętego. Stawiają mu pomniki (niby dla ofiar katastrofy), nadaja nazwy ulicom , skwerom i placom im. Lecha Kaczyńskiego. Jeszcze nie wyjaśniono do końca, kto przyczynił się do tej katastrofy a już forsuje się tezę, że Lech nie miał w tym zdarzeniu żadnego udziału. Dziwny jest ten pośpiech i nachalność w dążeniu do ustanowienia Lecha K. mężem opatrznościowym. Można odnieść wrażenie, że wszystkie te działania to próba zatuszowania rzeczywistego udziału Lecha K. w tej katastrofie. Posunięto się nawet do tego, że pochowano go na Wawelu, na równi z królami Polski. W rzeczywistości był to jednak człowiek o przeciętnych umiejętnościach, z manią wielkości, nie dbający o własne i innych bezpieczeństwo. Przykładem może być próba wymuszenia lądowania samolotu podczas wizyty w Gruzji. Nieposłuszeństwo wobec zachcianki prezydenta skutkowało służbowymi konsekwencjami dla załogi samolotu. A czy podczas lotu do Smoleńska nie było podobnej sytuacji? Działania zmierzające do wykreowania Wielkiego Gieroja Narodu Polskiego mogą świadczyć, że coś jest na rzeczy i trzeba zamącić w umysłach Polaków, aby za dużo nie myśleli. Już sam fakt załadowania na pokład samolotu całego niemal kierownictwa państwa świadczy o nieodpowiedzialności tego człowieka. Nie wymaże tego nawet stawianie największych pomników ku jego czci i pamięci.
-13 #16 Golibroda 2018-05-12 07:25
SLD chyba powinno zachowac milczenie jako spadkobierca poprzedniego systemu.To przez PRL i Sowietow Polska jest zapozniona takze milczec!!!
-3 #17 tymonik 2018-05-12 07:32
SLD to stan umyslow ,przepraszam za wyrazenie, czlonkow, tej posowieckiej zbieraniny czerwonych troglodytow.Gdyby nie te czerwone hordy,przywleczone do Polski ,przez zdrajcow,Polska bylaby dzis pieknym krajem jak inne panstwa zachodu.
-12 #18 zdrajcy 2018-05-12 07:48
Moskiewka pozyczka na dalsze niszczenie Polski, afera starachowicka,ulaskawienie Sobotki,afera Rywina,informacje o Oleksym i Oleksego o Kwasniewskim,to tematy i powody ,by tzw.SLD ,zajela sie dzis prokuratura i psychiatria.
+23 #19 Mieszkanka 45 2018-05-12 08:11
Konsultacje społeczne? Juz2 zrobili konsultacje w sprawie ulicy Walki Młodych. Ludzie byli przeciwni nazwie a i tak miasto zrobiło co chciało! Teraz pewnie tez tak będzie bo mają w nosie zdanie mieszkańców!!!
+11 #20 Tranders 2018-05-12 09:23
Cytuję iskra:
SLD to partia zdrajcow,ktorzy zostali zainstalowani w Polsce przez sowietow, jako PPR,potem PZPR.Moczulski trafnie wytlumaczyl ten skrot-Platni Zdrajcy Pacholki Rosji. Oni i dzis jeszcze wierza, ze Katyn do robota Niemcow.Trudno zatem sie dziwic, ze nie chca pomnika,ktory ma przypominac o robocie ich mocodawcow.

Debil
+13 #21 Komuch 2018-05-12 09:40
Inwektywy pod adresem SLD i zwolenników lewicy obrazują stan umysłów wypowiadających się. Nie mają oni pojęcia o czasach minionych, a wiedza ich jest skutkiem wieloletniego oddziaływania propagandy prawicowej. Są to przeważnie ludzie młodzi, którzy nie znają tamtych czasów z doświadczenia własnego. Potępianie w czambuł lat powojennych a gloryfikowanie tzw. żołnierzy wyklętych zapominając o innych uczestnikach walk frontowych przynosi wielkie szkody w umysłach zwłaszcza ludzi młodych co przejawia się m.in. w komentarzach na forum.
Co można zrobić z umysłami ludzi poprzez ustawiczne oddziaływanie propagandowe niech poświadczy proces jakim poddani zostali Niemcy przed i w czasie II wojny światowej. Poprzez odpowiednie oddziaływanie na umysły ludzi można wypaczyć świadomość nawet całego narodu, a proces ten uruchamiano już w stosunku do najmłodszych. Najdoskonalsze efekty takiego działania miały miejsce w szeregach organizacji młodzieżowej Hitlerjugend.
Młodzi ludzie nie zdają sobie sprawy, że także ich umysł jest bardzo podatny na różne oddziaływania i nie są całkowicie samodzielni w kształtowaniu swojej osobowości. Nikt im tego nie uświadamia a skutki tej nieświadomości przybierają czasem tragiczne rozmiary. Przykładem niech będą zbiorowe samobójstwa członków różnych sekt religijnych, których członkowie poddawani są długotrwałej obróbce psychiki. Mniejsze w swej drastyczności są skutki oddziaływania propagandy prawicowej, które można porównać z propagandą komunistyczną z lat powojennych. Innym przykładem może być wieloletnia indoktrynacja religijna przez długie lata nauki w szkołach i przedszkolach, służąca podobnym celom - modelowaniu świadomości człowieka. Dobrze byłoby aby ludzie młodzi mieli świadomość tych procesów i uodpornili się na nie.
+7 #22 Gustaw 2018-05-12 10:48
Cytuję tymonik:
SLD to stan umyslow ,przepraszam za wyrazenie, czlonkow, tej posowieckiej zbieraniny czerwonych troglodytow.Gdyby nie te czerwone hordy,przywleczone do Polski ,przez zdrajcow,Polska bylaby dzis pieknym krajem jak inne panstwa zachodu.

Gdyby nie te ''hordy'' to nie byłoby tu Polski tylko faszystowskie Niemcy.
+7 #23 oser-wator 2018-05-12 12:11
Cytuję Golibroda:
SLD chyba powinno zachowac milczenie jako spadkobierca poprzedniego systemu.To przez PRL i Sowietow Polska jest zapozniona takze milczec!!!

Cytuję tymonik:
SLD to stan umyslow ,przepraszam za wyrazenie, czlonkow, tej posowieckiej zbieraniny czerwonych troglodytow.Gdyby nie te czerwone hordy,przywleczone do Polski ,przez zdrajcow,Polska bylaby dzis pieknym krajem jak inne panstwa zachodu.

Wypowiedź wybitnych historyków po studiach w ipn
+5 #24 Czarnobyls7u8c 2018-05-12 13:05
Jeden z tych wybitnych z SLD to ten co mu za friko Konrad mieszkanie remontować. Ot taka to że pępka lewica.es
-6 #25 Siedzikowna Inka 2018-05-12 16:13
Cala kwintesencja ezelde to jej lider- brylant - Aleksander Kwasniewski
Prezydent wszystkich UBekow.
Aleksander ktorego taty - Stocman Izaak vel Kwasniewski , ukrainski zyd
Polkownik sowieckiej zbrodniczej NKWD.
Jeszcze przed koncem II wojny swiatowej przejal wladze na Polskim Pomorzu i zabil (w tym osobiscie ) tysiace ZOLNIERZY NIEZLOMNYCH by "przygotowac grunt " pod wladze radziecka...
Ot i SLD
google - wpisz : zyd izaak stolcman vel kwasniewski
-1 #26 Vivat 2018-05-12 16:32
Ezelde KGB
Ezelde. KGB
Ezelde. KGB :sad:
0 #27 Antykomuch 2018-05-12 18:50
Kołobrzeg, to jednak "czerwone zagłębie"... siedlisko trepów i ubeków!
-6 #28 hiPOkryzja 2018-05-13 00:37
Komuch:
jak ma sie do twoich wywodow
fakt istnienia
MAWZOLIJEJ IM . KARPINIJUKA TRYZUBCZUKA
.w postaci stadionu Kolobrzeg ?
Karpanijuka , ktoreho 2 razy chowalyma pozniej mu na grob
na...ly ?
Slava UPAdlinji , herojom slava
-2 #29 podróbka MIKOŁAJ KOPERNIK 2018-05-13 02:44
Cytuję Siedzikowna Inka:
Cala kwintesencja ezelde to jej lider- brylant - Aleksander Kwasniewski
Prezydent wszystkich UBekow.
Aleksander ktorego taty - Stocman Izaak vel Kwasniewski , ukrainski zyd
Polkownik sowieckiej zbrodniczej NKWD.
Jeszcze przed koncem II wojny swiatowej przejal wladze na Polskim Pomorzu i zabil (w tym osobiscie ) tysiace ZOLNIERZY NIEZLOMNYCH by "przygotowac grunt " pod wladze radziecka...
Ot i SLD
google - wpisz : zyd izaak stolcman vel kwasniewski

INKĄ SOBIE GĘBY NIE WYCIERAJ
Ps.
z całą resztą się zgadzam
+1 #30 fado 2018-05-13 13:21
zgadzam się z SLD, zamiast na pomnik niech wspomogą hospicjum albo tych ludzi ,na których ciągle są ogłaszane jakieś zbiórki pieniędzy na leczenie, to jakaś fobia PISowska z tymi pomnikami!!!!!!!!!!!!
-2 #31 ***** 2018-05-13 13:33
:lol: SLD wylazlo z rynsztoka :lol: 47
-1 #32 BULION 2018-05-13 18:50
Od kiedy to partia nic nie znaczącą robi z siebie głównoplanowego aktora ? Z nieciekawymi kadrami, byłymi trepkami i naczelnym Kusiem, który chyba za bardzo w siebie uwierzył po ostatnich wyborach, niestety ponosząc sromotną klęskę. SLD, podobnie zresztą jak PEŁO, lubi wykorzystywać młodych naiwnych do pracy przy wyborach, po których wam podziękują, a torcik zabiorą sami. Do tego SLD lubi łasić się do PEŁO, co odkrył już dawno nawet Błaszczuk. Sory, ale zdanie tej partyjki mam w głębokim poważaniu. 8a6vu
+8 #33 remi. 2018-05-13 22:55
Cytuję BULION:
Do tego SLD lubi łasić się do PEŁO, co odkrył już dawno nawet Błaszczuk. Sory, ale zdanie tej partyjki mam w głębokim poważaniu. 8a6vu

W temacie lewica już dawno zostali przebici przez PO i trudno podzielić frukta po wyborach, kiedy tylu czeka w kolejce do zaszczytów. I kogo wystawią na prezydenta by się odcisnąć w umysłach wyborców....... ?? Woźniaka !!! hehe. A tak niedawno miał mieć wyrwane nogi z d.upy za zdradę. Jak będzie druga tura, będzie czym handlować.
-1 #34 dany_Pl 2018-05-14 22:04
Cytuję szczepw..:
Tylko chore umysły mogą myśleć i łączyć zbrodnie w Katyniu i katastrofę w Smoleńsku.Tym kaczym klakierom trzeba stanowczo powiedzieć NIE.Chcą się przypodobać konusowi to niech pomodlą się za jego zdrowie na pomniki przyjdzie czas

Delegacja na czele z prezydentem prof. Lechem Kaczyńskim leciała do Katynia, aby upamiętnić ofiary Zbrodni Katyńskiej. Leciała na uroczystości 70 rocznicy tej potwornej zbrodni. Stąd obie rocznice łączą się, a pomnik ma stanąć w Kołobrzegu, bo wśród ofiar był poseł ziemi kołobrzeskiej Sebastian Karpiniuk.
+1 #35 Harnaś 2018-05-16 16:55
DOŚĆ samowoli radnych i prezydenta!!!!! Zdaję się na demokrację ! Jest możliwość przeprowadzenia konsultacji społecznych i to trzeba zrobić w sposób NIEOSZUKAŃCZY ! Prezydent che se przypodobać PIS-owi w obawie przed wejściem na ścieżkę i kurs Bogdana. K. Społeczność Kołobrzegu nie jest ciemną masą, którą można manipulować. Ta masa w dużej części młoda uczy się demokracji i chce z niej korzystać!!!!! Osobiście jestem przeciwny tworzenia miasta jak z obrazów Zdzisława Beksińskiego !!!!!!!
+1 #36 robcius 2018-05-16 23:12
Od marca 2017r. u Prezydenta Gromka leży wniosek PSL o posadzenie Dębu Witosa, pierwsza lokalizacja - obok pomnika Marszałka Piłsudskiego - brak zgody, druga lokalizacja ta sama co pomnik smoleński. Przypomnę, że na skwerze Pionierów są już posadzone Dęby Katyńskie... ile ma być pomników Katynia na jednym skwerze? Czy centralny park w mieście nie może być zwykłym parkiem a pomniki poległych na cmentarzu wojennym?
+1 #37 Kolobrzezankaania 2018-05-18 19:57
Kolo Karpiniuka ten pomnik powinien stać!
0 #38 Austeria 2018-05-19 10:23
Cytuję szczepw..:
Tylko chore umysły mogą myśleć i łączyć zbrodnie w Katyniu i katastrofę w Smoleńsku.Tym kaczym klakierom trzeba stanowczo powiedzieć NIE.Chcą się przypodobać konusowi to niech pomodlą się za jego zdrowie na pomniki przyjdzie czas

Ot pełna kultura, jak zwykle epitety i pogarda! Nic się nie zmieniło! Wstydź się człowieku i zapamiętaj, że zło wraca!
+2 #39 Austeria 2018-05-19 11:32
Cytuję [...]:
Cytuję szczepw..:
Tylko chore umysły mogą myśleć i łączyć zbrodnie w Katyniu i katastrofę w Smoleńsku.Tym kaczym klakierom trzeba stanowczo powiedzieć NIE.Chcą się przypodobać konusowi to niech pomodlą się za jego zdrowie na pomniki przyjdzie czas

Delegacja na czele z prezydentem prof. Lechem Kaczyńskim leciała do Katynia, aby upamiętnić ofiary Zbrodni Katyńskiej. Leciała na uroczystości 70 rocznicy tej potwornej zbrodni. Stąd obie rocznice łączą się, a pomnik ma stanąć w Kołobrzegu, bo wśród ofiar był poseł ziemi kołobrzeskiej Sebastian Karpiniuk.

Na cmentarzu są groby rzeczywiste i symboliczne z nagrobkami, a na placach miejskich pomniki! Te pomniki mają edukować ! Zbrodnia katyńska z 1940 czekała bardzo długo, aby została "odtajniona" ! A dlaczego dziś taki stosunek dziwaczny jest do tragedii smoleńskiej pewnych środowisk? Boją się pamięci i edukacji? Przypomnieć należy tłumy Polaków pod Pałacem Prezydenckim po katastrofie smoleńskiej! Najlepiej, aby o tym zapomnieć i kryć tych, którzy zawinili! Brną dalej, ale ci którzy pamiętają będą edukować młode pokolenie i nie dopuszczą do zapomnienia. Winni szerzenia pogardy do Prezydenta RP poniosą konsekwencje, bo nienawiść i pogarda to pierwsza przyczyna katastrofy smoleńskiej. Obie tragedie łączą się w sposób oczywisty! Do takiej tragedii w czasie pokoju nigdy nie powinno dojść! Pierwsza Osoba w RP wg Konstytucji i opartej na niej Precedencji Stanowisk Państwowych i 95 zacnych osób nie ma godnego miejsca w mieście! Dlaczego? Trzeba oddalać od PO i PSL odpowiedzialność i nie pokazywać
skutków propagandy nienawiści, spuścić zasłonę zapomnienia, a o funkcji edukacyjnej nie warto pamiętać! Trzy radne wykazywały się szczególną aktywnością, a zona wiceprezydenta nawet podpowiadała mężowi jaki argument przeciw lokalizacji uzgodnionej już z prezydentem ma wytoczyć! Zapamiętamy to! Dbają tylko o pamięć śp. Sebastiana Karpiniuka! Radny Błaszczyk mówi dziś jawnie o Katyniu, co za odwaga! Tylko jak otwiera usta, to natychmiast mimo woli przypomina mi się cały jego życiorys. Katyń czekał ponad pół wieku dzięki PZPR i CCCP, Smoleńsk nie będzie tyle czekał dzięki PO! Wstydźcie się radni i nie bądźcie dumny z tej waszej przemyślanej akcji. Wolta w tej sprawia świadczy o braku honoru! Honor jest bezcenny i trudno go odzyskać!
0 #40 Austeria 2018-05-19 11:45
Cytuję mieszkan:
Prawda, pomnik taki ma swoje miejsce na cmentarzu. Czyz nie dosyc tej traumy, rozwijajmy sie dalej. Miasto piekne, kurort, wydzierzawic te miejsca na skwerze pod dzialalnosc gospodarcza, kawiarnki, ogrodki, centrum dusi sie pod ratyszem , brak miejsc na dzilalnosc, tu powinno byc centrum turystyczne....

Trauma minie, gdy wszystko się wyjaśni, a winni tragedii poniosą konsekwencje za dopuszczenie do tego tragicznego zdarzenia! Bezkarność zachęca do czynów bezprawnych! Idąc tym tokiem myślenia to trzeba byłoby i inne pomniki gdzieś przenieść, aby było radośnie! Warto jednak pamiętać, że żeby było radośnie, to inni ponosili ofiarę życia! Pamięć jest im winna, ale rozumienie tych spraw jest związana z poczuciem empatii i wychowania w domu!
0 #41 rijezaty z KGB/GRU 2018-05-28 22:40
Forsowanie tezy o buncie Czeskiej Republice Sowieckiej
I o triumfalnym wjezdie zbrodniarza wojenneho Blyszczyka z feSStung Kolobrzeg.
Na czolgu T 34 do Jozina z Bazin by mordowac tamej niewinne bezbronne pepiczki na rozkaz Moskwy. :sad:

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA