×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Ubiegłoroczny sukces akcji, w którym na terenie powiatu kołobrzeskiego "koperty życia" odebrało około 1000 osób zachęcił urzędników do jej kolejnej edycji.

Akcja skierowana jest głównie do osób niepełnoprawnych, chorych, starszych czy samotnych mieszkańców powiatu i polega na ułatwieniu pracy ratowników medycznych. Po raz kolejny W siedzibie starostwa można już odbierać tzw. pakiety, które w krytycznej sytuacji mogą pomóc uratować życie. W "kopertach życia" należy zapisać informacje o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach, grupie krwi czy kontaktu do najbliższych osób. Te informacje z kolei ułatwią niesienie pomocy np. przez ratowników medycznych. Ważne, aby formularz został podpisany przez lekarza prowadzącego. W Kopercie można umieścić również aktualne wyniki badań czy ostatnią kartę informacyjną z pobytu w szpitalu.

Kopertę w specjalnej ochronnej folii należy umieścić w widocznym miejscu w przedpokoju, zaraz przy wejściu do mieszkania (np. przykleić na lustrze czy drzwiach, bądź położyć na szafce), a na wewnętrznej stronie drzwi wejściowych nakleić dołączoną do Koperty specjalną naklejkę: "Tu jest Koperta Życia". Będzie to informacja dla lekarzy i ratowników, że w pomieszczeniu jest Koperta Życia, gdy konieczna będzie interwencja. Co ważne takie pakiety mogą bezpłatnie odebrać również każdy, kto czuje taką potrzebę założenia takiej koperty.

O kołobrzeskiej akcji poinformowana została również policja i straż pożarna. Kopertę Życia wraz z kartą informacyjną można nieodpłatnie odebrać w siedzibie Starostwa Powiatowego przy Placu Ratuszowym (Pokój nr 2) oraz w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie przy ul. Grottgera 11.


Komentarze  
+9 #1 Ratownik 2018-11-08 11:01
O kołobrzeskiej akcji poinformowana została również policja i straż pożarna. A Pogotowie Ratunkowe dowiaduję się z mediów Super
+12 #2 Aga 22 2018-11-08 11:34
Dlaczego powiat nieda kopert do poszczególnych gmin było by łatwiej odebrać, starostwo jest tła powiatu czy tylko dla Kolobrzegu

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA