×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
„Kto jest wart więcej: Wolski czy „Błyskotki" - takie m.in. pytanie padło podczas jednej z audycji na portalu miastokolobrzeg.pl. W poniedziałek właśnie w taki sposób potraktowano dwie zastępczynie prezydent Anny Mieczkowskiej; Monikę Foremną-Pilarską i Ilonę Grędas-Wójtowicz. Dzisiaj to dwaj prowadzący audycję; Robert Dziemba i Piotr Rybczyński stali się „bohaterami" konferencji kobiet, które potępiły użyty w programie, „język pogardy i nienawiści".

Część kobiet to znane działaczki, jednak nie wszystkie. - Mam głębokie przekonanie, że uczciwe dziennikarstwo polega na informacji, ważne jest słowo, którego się używa(...) Język nienawiści i pogardy rodzi nienawiść i pogardę – mówiła Danuta Kasperska, nauczycielka i była dyrektorka szkoły społecznej. Kobiety miały ze sobą zdjęcia Piotra Szczęsnego (dokonał aktu samospalenia w proteście przeciwko obecnym rządom -dop.red.) oraz prezydenta Pawła Adamowicza – którzy, w sposób symboliczny, zostali przedstawieni jako ofiary mowy nienawiści.


Podczas konferencji, kołobrzeżanki zapowiedziały, że o zaistniałej sytuacji powiadomiono krajowe instytucje zajmujące się prawami kobiet, a także Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. Zaapelowały również do obu prowadzących o przeprosiny. Całość w naszym materiale video.

TEMAT O MOWIE NIENAWIŚCI, A KOMENTARZE JESZCZE GORSZE.
DLATEGO MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA ZOSTAŁA WYŁĄCZONA.