×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Opanowanie i bohaterskie zachowanie chłopca prawdopodobnie uratowało życie mężczyźnie. W poniedziałek około południa do patrolu w dzielnicy uzdrowiskowej podbiegł chłopiec wskazując policjantom miejsce, w którym leży nieprzytomny mężczyzna. Na patrolu byli sierż. Karol Feldzensztajn i post. Aleksandra Żeleśkiewicz.

Natychmiast włączyli sygnały i podjechali do mężczyzny. Okazało się, że 47-letni wrocławianin w okolicy molo podczas spaceru stracił przytomność. Policjanci, gdy tylko spostrzegli, że mężczyzna nie daje oznak życia przystąpili do resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Tą prowadzili skutecznie aż do przyjazdu powiadomionego przez nich zespołu ratownictwa medycznego.


Funkcjonariuszom udało się przywrócić mężczyźnie czynności życiowe. Medycy zabrali 47-latka do kołobrzeskiego szpitala. Nie wiadomo jak by się skończyła cała sytuacja, gdyby nie przytomne myślenie młodego człowieka i wyszkolenie policjantów. - Jego zachowanie zasługuje na szczególne wyróżnienie i pochwalę. To dzięki jego błyskawicznej reakcji policjanci mogli przystąpić do czynności ratowniczych - mówi o chłopcu asp. Tomasz Kwaśnik z kołobrzeskiej policji.ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA