×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Kilkunastu mieszkańców Starego Borku zebrało się w sobotnie popołudnie, aby posprzątać swoja miejscowość. Akcja odbyła się w ramach popularnej na Facebooku inicjatywy Trash Challenge.   
Po zbiórce przy remizie strażackiej mieszkańcy sołectwa wyposażeni w worki ruszyli do zbierania śmieci. Pracę ułatwił podział na grupy oraz mapy z zaznaczonymi punktami, w których zalegały odpady. Trwające 4 godziny zbieranie m.in. puszek, butelek, a nawet opon, zapełniło workami całego busa. Uprzątnięto także odcinek drogi z Korzystna do Starego Borku, gdzie dużo śmieci zalegało w rowach i na polach. Podsumowaniem akcji był wspólny rodzinny piknik.

Trash Challenge To zabawa zapoczątkowana przez Amerykanina, Byrona Romána 5 marca tego roku. Udostępnił on zdjęcie młodego człowieka z Gwatemali, który sam posprzątał zaśmiecony teren publiczny, fotografując się przed i po tym jak to zrobił. Román zachęcił przy tym: „Zrób zdjęcie miejsca, które wymaga sprzątania, a następnie zdjęcie po tym, jak coś zrobisz i opublikuj”. Dodał, żeby używać oznaczenia #trashtag. Wkrótce po tym tysiące ludzi opublikowało zdjęcia i filmy na Instagramie, Twitterze czy Facebooku, pokazując, że oczyszczają plaże, parki, szkoły, ulice i inne miejsca na całym świecie. Miało to być wyzwanie dla wszystkich „znudzonych nastolatków”, ale zaangażowali się w nie ludzie w każdym wieku.trash1
trash2
trash3
trash4
trash5
trash6

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA