×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Przez trzy dni w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich odbywał się finał XI Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Konkurs organizowany był  przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy. O miano najlepszego Hotelarza w kraju rywalizował  30 najlepszych  uczniów z techników hotelarskich całego kraju. Zostali oni wyłonieni w eliminacjach szkolnych z 252 polskich szkół. Wśród nich znalazły się dwie uczennice Technikum Hotelarskiego w "Ekonomie": Maja Orczykowska z kl. II i Wiktoria Pawłowicz z kl. II.

Pierwszy etap zmagań finałowych polegał na rozwiązaniu testu teoretycznego z tematu przewodniego „Hotele XXI wieku w promocji zdrowego stylu życia”. Było to  60 pytań ogólnych z wiedzy hotelarskiej. Drugi etap z kolei sprawdzał umiejętności praktyczne uczestników w zakresie obsługi gościa zagranicznego w recepcji hotelowej i obsługi konsumenta w restauracji. Po teście teoretycznym Komisja wyłoniła „szczęśliwą 15”, która przystąpiła do ścisłego finału -  zadań praktycznych. Ostatecznie po zaciętej rywalizacji  Komisja konkursowa wybrała  troje zwycięzców.

Mistrzem Wiedzy Hotelarskiej 2019 został – Krzysztof Studziński z Zespołu Szkół Gastronomicznych z Gdyni, II miejsce zajęła Paulina Kubala również z ZSG Gdynia. Trzecie miejsce na podium przypadło Annie Kocioł z Zespołu Szkół Ekonomicznych z Nowego Targu. Uczennice z ZSE-H zajęły odpowiednio 16 i 22 miejsce.

Zwycięzcy otrzymali indeksy Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Zarząd Powiatu w Kołobrzegu.


ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA