×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Aktualności

Nowa ekspertyza dotycząca możliwości zabudowy Mirocic nie dokonała przełomu wśród tych radnych, którzy od początku byli przeciwni inwestowaniu na tym terenie. - Powinniśmy robić wszystko, aby chronić borowinę – mówił podczas specjalnie zorganizowanego spotkania z ekspertami, Krzysztof Plewko, radny klubu PiS.
Blisko 250 zawodników stanęło na starcie Międzynarodowego Biegu Zaślubin. Impreza po raz pierwszy w historii ze względu na panująca pandemię została przeniesiona z marca na wrzesień.
W Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski U20 w lekkoatletyce. Bardzo udany start w tej imprezie zanotowała Kinga Waleriańczyk. Reprezentantka KMKL ‘SZTORM’ Kołobrzeg po fenomenalnym starcie w chodzie sportowym na 10000m została wicemistrzynią Polski.

Przykry obraz terenu przy jeziorze Czarny Staw wyłania się ze zdjęć przesłanych przez naszego Czytelnika. Sterty śmieci z porozrywanych worków leżą tuż przy wodzie. - Dlaczego nikt z tym nic nie robi? - pyta adresat maila. Sprawa nie jest jednak jednoznaczna.

Pelvictrainer – nowoczesne urządzenie, które umożliwia trening mięsni dna miednicy (mięśnie Kegla) wspomagając się metodą Biofeedback.
Uwaga na utrudnienia przy rondzie na ul. Koszalińskiej. Doszło tam do potrącenia motocyklisty.
81 lat temu, 17 września 1939 r., łamiąc polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow.
Uwaga kierowcy! Od najbliższego poniedziałku do piątku zaplanowano remont przejazdu kolejowego w tej miejscowości. Przejazd będzie całkowicie zamknięty. Na czas prowadzony prac zaplanowano objazd , zgodny z harmonogramem, który podajemy poniżej.
Niestety mamy złą wiadomość dla miłośników dawnej motoryzacji. Zabytkowy autobus Jelcz, nie pojawi się na regularnej, choćby turystycznej trasie po Kołobrzegu. Nie oznacza to jednak, że nie będzie można go zobaczyć w ruchu.
Rafał Michalski, jeden z założycieli firmy Bastion, zwrócił się do Rady Miasta z koncepcją stworzenia Centrum Wojskowego na działce, z której zaledwie kilka miesięcy temu zniknął Bastion. Miałby tam stworzyć skansen pojazdów, ścieżkę edukacyjną czy salę konferencyjną.
17 września br. obchodzona była osiemdziesiąta pierwsza rocznica agresji Związku Sowieckiego na Polskę. Z tej okazji, dla kołobrzeskich sybiraków i mieszkańców, w bazylice, zagrał kwartet smyczkowy Amber z Gdańska. W imieniu starosty kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego wszystkich przybyłych gości na koncert przywitał pełnomocnik ds. kombatantów Zbigniew Bejger.
Szybka interwencja policji w reakcji na zgłoszenie pozwoliła zatrzymać mężczyznę. Zlokalizowano go przy ulicy Złotej w Kołobrzegu. W piątek po południu mundurowi zostali poinformowani, że jakiś mężczyzna ma przebijać opony w samochodach. Na miejsce momentalnie wysłano patrol. Właśnie na ulicy Złotej funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi. Został zatrzymany. Teraz policjanci po kontakcie ze zgłaszającym będą wyjaśniać całe zajście.
Od ponad 30 lat spotkania tych klubów piłkarskich wzbudzają emocje nie tylko na boisku ale również na trybunach. Sporo o nich się mówi zarówno przed ich rozpoczęciem jak i po ostatnim gwizdku sędziego. 26 września o godz.16.00 naprzeciw siebie staną zespoły Kotwicy Kołobrzeg i Gwardii Koszalin. Będą to kolejne już derby pomorza środkowego.
Starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski informuje, że zbliża się termin planowania budżetu Powiatu Kołobrzeskiego na 2021 rok.
Złamana ręką zakończyło się zderzenie dwóch pojazdów na ulicy Jasnej w Kołobrzegu. Kierująca hondą civic wymusiła pierwszeństwo na jadącym prawidłowo volkswagenie passacie. To właśnie ona została najbardziej poszkodowana w całym zdarzeniu. Na miejscu pojawiła się policja i załoga karetki. Poszkodowaną odtransportowano do szpitala na badania. Nikt inny w zdarzeniu nie ucierpiał. Sytuacje dokładnie wyjaśniali policjanci. Obyło się bez większych utrudnień w ruchu.
Dotrzymujemy słowa danego u progu wiosny. Widowisko historyczne „Bój o Kołobrzeg” odbędzie się w sobotę, 17 października o godz. 15.00 – informuje dyrektor Muzeum Oręża Polskiego, Aleksander Ostasz. W ścisłej współpracy z władzami miasta oraz powiatu placówka rozpoczęła przygotowania do realizacji zawieszonej z powodu pandemii Covid-19, inscenizacji związanej z 75. rocznicą bitwy o Kołobrzeg oraz zaślubin 1. i 2. Armii Wojska Polskiego z Bałtykiem.