×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Aktualności

W nocy z soboty na niedzielę, około 1 w nocy doszło do niecodziennego zdarzenia na stacji benzynowej w Rymaniu. Na razie nie znamy szczegółów, policja potwierdza jedynie, że takie zdarzenie miało miejsce i wyjaśnia okoliczności.
Po raz piętnasty przyznano Kołobrzeską Róże Wiatrów. Nagrodę, która trafia w ręce najaktywniejszych organizacji pozarządowych lub osób, które przyczyniły się w działaniu na rzecz miasta i jego mieszkańców.
Lubisz ryby? Mamy dla Ciebie specjalną ofertę. Niedaleko Kołobrzegu możesz kupić świeżego pstrąga prosto z hodowli.
Dyskusyjny Klub Filmowy "Sztorm" działający przy kołobrzeskim RCK-u po kilku miesięcznej przerwie związanej z pandemią wznawia działalność. W marcu w sali kinowej przy ul. Solnej będzie można zobaczyć aż siedem seansów. Jak informuje Regionalne Centrum Kultury każdy znajdzie coś dla siebie, jednak ze względu na obowiązujące obostrzenia dostępnych na sali będzie tylko połowa miejsc. Bilety na wszystkie seanse filmowe w cenie 12 zł i 10 zł z Kartą Mieszkańca. można już kupić w kasie RCK przy ul. Solnej 1 (tel. 94 35 249 49 wewn. 49) oraz na kupbilecik.pl.
Kolejny rok z rzędu ze względu na obowiązujące obostrzenia związane z pandemią koronawirusa nie będzie możliwa marcowa inscenizacja batalistyczna „Bój o Kołobrzeg”.
Komunikacja Miejska w Kołobrzegu od najbliższego poniedziałku wprowadza drobne korekty w obowiązującym rozkładzie jazdy. Zmiany w kursowaniu autobusów na terenie miasta zostaną wprowadzone głównie na liczne prośby mieszkańców. Dotyczą one głównie zwiększenia ilości kursów w godzinach porannych i popołudniowych.
Po 5 latach szefowania pracami sztabu WOŚP Kamil Barwinek złożył rezygnację. Jak napisał na swoim profilu fb powód jest prozaiczny; duże zaangażowanie w wiele społecznych inicjatyw to „ogrom wyrzeczeń, często kosztem życia prywatnego”. A Barwinek oprócz szefowania WOŚP, działa również prężnie w Fundacji Wolne Miejsce oraz pełni funkcję radnego.
W Zieleniewie doszło do zderzenia trzech pojazdów.
Jak już informowaliśmy ponad tydzień temu kołobrzeski magistrat rozstrzygnął przetarg na operatora kołobrzeskiego roweru miejskiego. Został nim dotychczasowym realizator projektu firma Nexbike Polska S.A, która za dwuletnią dzierżawę jednośladów w naszym mieście otrzyma  996 tys. zł.

W czwartek 25 lutego Zieleń Miejska przegrała proces ze związkami zawodowymi w Wydziale Pracy Sądu Rejonowego w Kołobrzegu. Sprawa dotyczyła zerwanego przez zarząd porozumienia w sprawie podwyżek. Związki zawodowe podpisały je z jeszcze z poprzednim prezesem spółki, Zenonem Malinowskim.

Już w sobotę 27 lutego dowiemy się do kogo trafi nagroda kołobrzeskich organizacji pozarządowych ,,Kołobrzeska Róża Wiatrów”. Kapituła do tej nagrody desygnowała: Kamila Barwinka – animatora działań charytatywnych na rzecz najbardziej potrzebujących, Stowarzyszenie ,,Pieśń Żołnierska’’ – działające w celu popularyzacji i tradycji ,,Festiwalu Piosenki Żołnierskiej’’, Uczniowski Klub Żeglarski ,,Błękitni”- uczy najmłodsze pokolenie w tym osoby niepełnosprawne miłości do żagli, Zespół Piosenki i Tańca ,,Tirlitonki” – od czterdziestu lat podnosi muzyczny poziom kołobrzeżan.
Wellness Center w Hotelu New Skanpol zaprasza na masaż Kobido w rewelacyjnej cenie.
23 lutego w Powiatowym Ośrodku Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Kołobrzegu obchodzono Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Ten dzień został ustanowiony przez Ministerstwo Zdrowia i ma na celu upowszechnienie wiedzy na temat depresji, jej objawów i zachęcenie do podejmowania leczenia.
Starostwo Powiatowe oświadczyło w specjalnie przygotowanym komunikacie, że Zarząd Powiatu odstępuje od zawarcia umowy z nabywcą ośrodka „Gryf”. Powód? Przedstawiciel spółki nie podpisał aktu notarialnego sprzedaży nieruchomości, a na konto urzędu nie wpłynęła kwota niemal 38 mln zł za jej zakup.
Ciężki orzech do zgryzienia będą mieli policjanci z kołobrzeskiej drogówki, którzy muszą ustalić kierującego pojazdem przy ul. Krótkiej w Ustroniu Morskim. W godzinach wieczornych partol policji usiłował skontrolować pojazd i kierującego, których zatrzymano do kontroli w tej miejscowości . 
To kolejna metoda, którą wypracowali sobie złodzieje do oszukiwania osób starszych. Tym razem do Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu docierają sygnały o próbach oszustw na pracowników administracji.