Janusz Gromek, Marek Hok
×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Aktualności

To normalne działania strażników miejskich, jednak zawsze wzbudzają emocje. W miniony piątek z pomocą lawety pomocy drogowej strażnicy odholowali dwa porzucone samochody z terenu miasta. Tym razem z miejskich parkingów zniknęły dwa pojazdy.

To bardzo miły gest ze strony Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej z Robunia. W sobotę młodzi adepci sztuki pożarniczej zjawili się w kołobrzeskim schronisku dla zwierząt. Nie przyjechali z pustymi rękami. Zebrali około 40 kilogramów karmy dla zwierząt, które przekazali na potrzeby schroniska.

Kołobrzeg znalazł się na trzecim miejscu pod względem ilości wyjazdów karetek z zespołami ratownictwa medycznego w województwie zachodniopomorskim. Chodzi o statyki dotyczące minionego sezonu letniego - licząc od początku czerwca do końca sierpnia. Ratownicy w województwie interweniowali aż 48 tysięcy razy. Kołobrzeg znalazł się za większymi miastami, takimi jak Szczecin i Koszalin. U ujścia Parsęty karetki wyjeżdżały do 2494 zdarzeń. Co warte podkreślenia, w okresie wakacji na Wybrzeżu, uruchomiono 7 dodatkowych zespołów ratownictwa medycznego, z czego jeden, podobnie jak w latach ubiegłych, stacjonował w Ustroniu Morskim.

Kołobrzescy policjanci zajmują się sprawą serii kradzieży elementów plastikowych osłon przednich lamp przeciwmgłowych z pojazdów marki Audi. Funkcjonariusze chcąc odnaleźć odpowiedzialnych za kradzieże publikują nagrania monitoringu, licząc na pomoc w odnalezieniu złodziei.
W sobotę 14 września, w ramach Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa odbędzie się II Gra Miejska pt. "Na tropie historii kołobrzeskiego uzdrowiska". Organizatorzy zapraszają wszystkich młodszych i starszych na "spacer" historyczny po naszej lokalnej małej ojczyźnie.
W środę liczono straty po wtorkowych zalaniach. Najbardziej ucierpiały okolice kołobrzeskiego szpitala oraz ulicy Kaszubskiej. Od początku ulewy do pracy zaangażowany strażaków - zarówno zawodowych jak i ochotników z terenu całego powiatu.
Komendant Powiatowy Policji w Kołobrzegu Dariusz Hoc odwiedził w czwartek uczniów ze Szkoły Podstawowej w Dębicy. Tam na ręce grona pedagogicznego przekazał artykuły szkolne zgromadzone przez kołobrzeską jednostkę. Wśród nich znalazły się piórniki, zeszyty oraz inne przybory. Zostały one zebrane podczas tegorocznego Święta Policji w formie upominków od zaproszonych gości.
MOSiR zaprasza wszystkie dzieci oraz młodzież do wspólnej zabawy podczas "Osiedlowego Lata w Mieście 2019". Czekają na Was liczne gry, konkursy z nagrodami ,dmuchane zjeżdżalnie ,zabawa z Bumper Ball oraz wiele innych atrakcji przygotowanych przez naszych animatorów.
Ruszyły wrześniowe nabory do nowo otwartych grup treningowych w Ustroniu Morskim. Dołącz do struktur największej akademii w Zachodniej Polsce i buduj z nami pomarańczową rodzinę! Akademia Piłkarska Reissa to sieć szkółek piłkarskich, które ze względu na potencjał organizacyjny i merytoryczny stała się silnym ośrodkiem szkolenia i edukacji młodych piłkarzy już od 4. roku życia. W naszych lokalizacjach trenuje blisko 8600 zawodników pod okiem ok. 390 trenerów.
Tym razem z ruchu zostanie wyłączony odcinek od ulicy Wczasowej do skrzyżowania z ul. Świerkową. Droga będzie całkowicie zamknięta 15 września od godziny 15 do godziny 22.00. Spowodowane to jest wykonaniem odpowiednich prac związanych z przygotowaniem podłoża terenu oraz usunięcia występującej tam awarii. Wykonawca w specjalnym komunikacie przeprasza  za wszystkie  utrudnienia z tym związane. dotychczas na tym odcinku drogi ruch odbywa się wahadłowo za pomocą tymczasowej sygnalizacji świetlnej.
Najpierw był wykład i rozmowy z dziećmi, a później lekcje w plenerze i praktyczne sprawdzenie wiedzy. Kołobrzescy policjanci odwiedzili uczniów szkoły w Podstawowej nr 3, by nauczyć ich zasad bezpieczeństwa na drodze. Wszystko w ramach ogólnopolskich działań  „bezpieczna droga do szkoły”.
Citroen C5 II
Vigor Styl Dance Studio oraz jego właścicielka Paulina Harris - szkoła tańca działająca w Kołobrzegu 25 lat została przyjęta w szeregi Międzynarodowej Rady Tańca CID. Tym samym od teraz uczestniczący w zajęciach mogą uzyskać międzynarodowy certyfikat studiów tanecznych, urzędowego potwierdzenia nauczania tanecznego uznawanego na całym świecie.
28 września na Skwerze Pionierów zaplanowano ciekawe warsztaty kreatywne oraz ekologiczna grę miejską. Tematem wydarzenia będą zasady prawidłowej segregacji odpadów. Organizatorem wydarzenia jest Gmina Miasto Kołobrzeg, a partnerem organizacyjnym firma ABRYS Sp. z o.o. z Poznania.