×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Aktualności

W pięciogwiazdkowym hotelu Diune umowne sto dni do matury tym razem świętowali abiturienci I L.O. im M. Kopernika. Maturzyści z tej szkoły jako drudzy w naszym powiecie przystąpili do tegorocznej zabawy.

Wszystko działo się chwilę w piątek przed południem. Handlujący na deptaku prowadzącym do molo zauważyli parę, która miała okraść jedno ze stoisk. Para oddaliła się w stronę ulicy Mickiewicza.

Mężczyzna, którego pies został zaatakowany przed sklepem w Poznaniu, twierdzi, że sprawca pochodzi z Kołobrzegu. Na jego profilu internetowym widnieje wpis o treści „Karol Gazownik” nie pojawił się dzisiaj w pracy i skasował swoje konto na FB. Najprawdopodobniej ukrywa się w swoim rodzinnym Kołobrzegu”. Właściciel czworonoga prosi o pomoc internautów.

Podczas czwartkowej sesji radni większością głosów uchwalili, że miasto dofinansuje metodę zapłodnienia pozaustrojowego dla około 20 par rocznie. Nie obyło się bez dyskusji światopoglądowej – część radnych kwestionowała in vitro jako metodę leczenia, padły również słowa o „popieraniu aborcji' czy „selekcji genetycznej”.

To była pierwsza studniówka na terenie powiatu kołobrzeskiego. W hotelu Diune sto dni do matury jako pierwsi świętowali uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich.
Po 12 latach jeden z najbardziej poważanych i kompetentnych urzędników w magistracie, Grzegorz Czakański, odchodzi na emeryturę. - Mam dość, jestem zmęczony – przyznał się radnym podczas oficjalnego pożegnania.
"Sprzeciwiamy się niesprawiedliwości polegającej na nieuzasadnionym różnicowaniu cen i stawek opłat za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków" - tak Wody Polskie tłumaczą swoja decyzje w sprawie podwyżek dla mieszkańców Kołobrzegu. Kołobrzeżanie mieliby płacić niecałe 2 złote więcej za m3 wody, niż dotychczas, aby wyrównać koszty ponoszone przez okoliczne gminy.
W piątek do komend Państwowej Straży Pożarnej województwa zachodniopomorskiego przekazane zostały samochody ratowniczo - gaśnicze oraz operacyjne. Jeden z nich trafi do Kołobrzegu. Do strażaków znad ujścia Parsęty oficjalnie przekazany został niezbędny samochód operacyjny. To Hyundai i30. Pozyskany został dzięki staraniom kołobrzeskiej komendy i wsparciu finansowemu ze strony lokalnych samorządów i Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Przekazanie samochodu odbyło się w Szczecinie.
W czwartek, sztab kryzysowy wędkarzy podpisał wstępne porozumienie z ministrem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Markiem Gróbarczykiem. Do 7 lutego specjalny zespół opracuje m.in. dokładną wysokość i sposób wypłat rekompensat dla właścicieli jednostek rybackich za zakończenie działalności i złomowanie kutrów.
„Z dużym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Ryszarda Klimczaka

Inicjatorzy budowy Pomnika Ofiar Operacji Antypolskiej NKWD 1937-1938 i Zagłady Nadberezyńców w ZSRR mogą się czuć usatysfakcjonowani. Otrzymali lokalizację o którą starali się od kilku miesięcy.

Podczas czwartkowej sesji radni przyjęli prezydencki projekt o obniżeniu stawki za odbiór odpadów niesegregowanych. Zamiast przyjętych wcześniej 26,16 zł mieszkańcy zapłacą 13,08 zł. W najbliższym czasie ma się również odbyć debata nad możliwością wprowadzenia ryczałtu za kilka metrów sześciennych wody.

Po godzinie 15 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze w mieszkaniu przy ulicy Kujawskiej w Kołobrzegu.
Piotr Buda, asystent posła Czesława Hoca, na swoim publicznym profilu napisał, że ma nadzieję, że Renata Brączyk i Piotr Rzepka, zostaną „ówczesnymi” radnymi PiS-u. Wszystko przez to, że poparli projekt uchwały o dofinansowaniu in vitro. - Nie będzie żadnych konsekwencji wobec radnych, to jedynie osobiste zdanie Piotra Budy – podkreśla jego pracodawca.
Radni opozycyjni bezlitośnie wypunktowali błędy zawarte w dokumencie dotyczącym strategii promocji Kołobrzegu. W rezultacie projekt uchwały, przedłożony przez władze miasta, został wycofany z obrad sesji rady.
Komisja Prawa pozytywie zaopiniowała projekt uchwały o „leczeniu niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Kołobrzeg w latach 2019-2022”. Na najbliższej sesji pochylą się nad nim radni miejscy. W tej sprawie jednomyślności raczej nie będzie.