×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Aktualności

Od środy 12 sierpnia 2020 obowiązywać będzie nowa organizacja ruchu w rejonie parkingu przy ul. Towarowej. Wjazd na parking będzie wyłącznie z łącznika od ulicy Portowej do Towarowej, natomiast wyjazd z parkingu będzie możliwy wyłącznie od ulicy Towarowej z nakazem prawoskrętu w ulicę Spacerową.
Miejski Program Odpracowania Zaległości Czynszowych trwa już miesiąc. Chętnych jednak brakuje. Magistrat zapowiada, że dłużnicy nie mogą liczyć na umorzenie takich zobowiązań, chyba, że w bardzo szczególnych sytuacjach.
Spółka Komunikacja Miejska w Kołobrzegu informuje, że od poniedziałku 10 sierpnia 2020 roku uruchomiona zostanie Strefa Płatnego Parkowania przy ulicy Wschodniej, między ul. IV Dywizji Piechoty, a ul. Przesmyk. Miejsca parkingowe zostaną włączone do istniejącej już Strefy „A”, w związku z czym obowiązywać będą na nich takie same zasady jak w całej strefie A.
Mimo że mecz na stadionie przy ul. Śliwińskiego 10 zostanie rozegrany za niespełna dwa tygodnie to fanatycy "Biało-niebieskich" już rozpoczęli mobilizację w swoich szeregach. Apelują do wszystkich sympatyków sportu o przybycie na mecz i do dopingowania swojej drużyny. Tego dnia będzie naprawdę gorąco zarówno na boisku jak i trybunach.
Na specjalnie zorganizowanej konferencji, prezesi wszystkich spółek miejskich przedstawiali sytuację zarządzanych przez siebie firm po I półroczu 2020. Zapowiedzieli, że nie planują obecnie żadnych podwyżek, a Andrzej Olichwiruk z MEC-u zadeklarował obniżki cen za ogrzewanie od 1 października.
Całość zorganizowało Centrum Aktywności Id z Dominiką Miłoszewicz na czele. W piątkowy wieczór na plaży centralnej odbyły się warsztaty z acrostretchu. Jak sama nazwa wskazuje, były to akrobacje połączone z jogą i stretchingiem. Poprowadzili je instruktorzy ID, Patrycja Świderska i Mariusz Mazurkiewicz.
Dokładnie 145 przedsiębiorców z branży turystycznej w Kołobrzegu, Grzybowie i Dźwirzynie przystąpiło dotychczas do rządowego programu „bon turystyczny”. Pieniądze można wykorzystać w prywatnych kwaterach, apartamentach, ale również hotelach typu Aquarius, Havet, czy w miejskim MOSIR-ze (usługi noclegowe).
W nocy z wtorku na środę doszło do poważnego wypadku w miejscowości Białokury.
Uczestnicy Igrzysk Olimpijskich, medaliści turniejów cyklu World Tour, reprezentantki i reprezentanci Polski oraz krajowa czołówka. Tak silnie obsadzonego w Kołobrzegu nie było jeszcze w historii siatkówki plażowej. Plaża Millenium oraz Plaża Open po raz pierwszy połączyli siły, by w tym trudnym czasie przeprowadzić niesamowity turniej nad Bałtykiem. Ósma edycja imprezy odbyła się w na plaży w okolicach mola.
Dwa parkingi, prawie 40 miejsc postojowych i wiata przystankowa - tak ma wyglądać miejsce do przesiadek w podkołobrzeskim Grzybowie. W poniedziałek w Urzędzie Gminy doszło do podpisania porozumienia o dofinansowaniu przedsięwzięcia. Inwestycja wspierana będzie eurofunduszami Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.
Ciężka praca i wytrwałość w dążeniu do celu opłacają się. Dowiedli tego zawodnicy Berserkers Team Kołobrzeg startujący podczas zawodów o Puchar Mierzei Wiślanej.

Prof. Krzysztof Simon, ordynator oddziału zakaźnego we Wrocławiu, najpierw Rzeczpospolitej, teraz portalowi GazetaWroclawska.pl , udzielił wywiadu na temat tego, jak wypoczywają turyści w naszym kurorcie. Sam spędza tutaj urlop. Lekarz nie przebiera w słowach: „To dramat. Póki tak będzie, nie damy sobie rady z epidemią”.

Zgodnie z postanowieniem nr 399/2020 Komisarza Wyborczego w Koszalinie II z dnia 9 lipca 2020 roku w sprawie obsadzenia mandatu radnego obrady poniedziałkowej sesji rady powiatu rozpoczęły się od złożenia ślubowania przez nowego radnego Łukasza Mielnikiewicza. Wszedł on do rady powiatu w miejsce zmarłego w czerwcu radnego ś.p. Antoniego Szarmacha.
Już po raz 19 pismo samorządu terytorialnego „Wspólnota” ogłosiło ranking najbardziej zamożnych polskich samorządów. Jak wypadł w niej nasz region? Gdzie jest najlepiej, a gdzie najgorzej?
Do niedawna mało znana dyscyplina sportu, obecnie najmodniejsze hobby nawet całych rodzin. Kitesurfing nie jest już tylko pływaniem na desce z latawcem, ale prawdziwym stylem życia..
Chodzi o pojemniki przy budynkach zarówno jednorodzinnych jak i wielorodzinnych. Do tej pory papier i szkło trzeba było wynosić do tzw. dzwonów lub pojemników półpodziemnych.