×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Aktualności

W czwartek trwały konsultacje nad stworzonym przez Powiatowy Urząd Pracy konspektem, dotyczącym propozycji zmian do ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.
Punktualnie o 13.27 na stację kolejową kołobrzeskiego dworca wjechał pierwszy w Polsce pociąg spalinowo elektryczny. To jedna z dwóch maszyn, które zostały zakupione przez Samorząd Województwa i będą jeździć w barwach Pomorza Zachodniego. „Bursztynowy” zabrał pierwszych pasażerów ze Szczecina do Kołobrzegu i Koszalina.
Wszystko w ramach akcji "Widzoczni-Bezpieczni". Odblaskowe kamizelki rozdawane były przez całą środę do placówek oświatowych na terenie Kołobrzegu.
Szczęśliwiec sam wytypował liczby na blankiecie i zawarł zakład w punkcie LOTTO przy ul. Grochowskiej 1.  Jak informuje koszaliński Oddział Totalizatora Sportowego główną wygraną w puszczonym 19 stycznia kuponie dały mu liczby 3, 9, 18, 21, 28 oraz 3.
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu podsumowali wydarzenia dotyczące bezpieczeństwa na drogach z 2020 roku. Łącznie odnotowano 52 wypadki drogowe drogowe oraz 1028 kolizji. W zdarzeniach tych 4 osoby poniosły śmierć, 51 zostało rannych. W porównaniu do lat ubiegłych policja odnotowała spadki zarówno w liczbie zdarzeń, jak również w liczbie zabitych i rannych.
W czwartkowy poranek na śliskiej nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 112 w okolicach Dębicy (stara drogą krajowa nr 6) ciężarówka zablokowała drogę.
Spółka Uzdrowisko S.A zamierza zgłosić do Narodowego Funduszu Zdrowia dwa punkty szczepień w należących do siebie obiektach. Otrzymaliśmy informacje, że jeszcze dzisiaj ma zostać wysłane oficjalne pismo w tej sprawie.

Do Urzędu Miasta oraz biura Rady Miasta wpłynęło pismo od Katarzyny Kozioł, rzecznika praw pacjenta. Dotyczy ono grupy mieszkańców, którzy w wyniku odejścia lekarek jednej z przychodni na emeryturę, stracili dostęp do podstawowej opieki medycznej.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski przekazał dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej we Włościborzu poduszki ze zwycięskimi projektami najmłodszych mieszkańców naszego powiatu, wyłonionymi w powiatowym konkursie plastycznym, zorganizowanym przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kołobrzegu informuje o możliwości złożenia wniosku o dodatek mieszkaniowy powiększony o dopłatę z Funduszu Przeciwdziałania COVID -19. Szczegóły w poniższym komunikacie.
Na podstawie złożonych ofert na realizację zadań publicznych w obszarach przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym, ochrona i promocja zdrowia, pomocy społecznej, upowszechniania kultury fizycznej i sportu, ekologii i ochrony zwierząt, działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych Gmina Kołobrzeg przyznała dotację dla organizacji pozarządowych, klubów sportowych i stowarzyszeń. Poniżej prezentujemy całą listę przyznanych dotacji.
Wraca sprawa kilkuset mieszkańców Kołobrzegu, którzy zostali bez podstawowej opieki zdrowotnej. W środę, m.in. ten temat poruszyli członkowie Komisji Społecznej.
Przebudowa ul. Wschodniej oraz budowa ścieżki rowerowej na ul. Grzybowskiej (od obwodnicy do skrzyżowania z ul. Lazurową) - to główne plany inwestycyjne Zarządu Dróg Powiatowych w mieście. W środę, starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski oraz dyrektor ZDP w Kołobrzegu, Magdalena Dąbrówka, omówili szczegółowe plany inwestycyjne i remontowe dróg w powiecie kołobrzeskim na kolejne miesiące. Jest on przygotowywany w oparciu o wnioski mieszkańców oraz uzgodnienia z włodarzami gmin, z uwzględnieniem możliwości finansowych powiatu.
Od kilku lat czuwają nad bezpieczeństwem imprez miejskich, sportowych oraz festynów. Współtworzą Mistrzostwa PCK w udzielaniu Pierwszej Pomocy a od 2016 organizują akcję "Paczka dla Dzieciaczka". Mowa o Stowarzyszeniu Grupa Ratownicza Paramedic, które skupia ratowników wolontariuszy z terenu powiatu kołobrzeskiego.
28-letnia Katarzyna Kwiecień bo o niej mowa poszukiwana jest przez Komendę Powiatową Policji w Kołobrzegu w sprawie oszustwa wyłudzenia kredytu na zakup sprzętu elektronicznego o łącznej wartości strat 4600 zł.
Od dłuższego czasu informujemy Was o zmniejszającej się w Kołobrzegu liczbie punktów medycznych, które będą wykonywać szczepienia przeciw Covid-19. Na tę chwilę, w naszym mieście, są jedynie dwa takie miejsca, co z pewnością nie jest liczbą wystarczającą.