×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Aktualności

Wracamy do sprawy, którą opisywaliśmy dla Was w ubiegłym tygodniu. Informowaliśmy wówczas o ucieczce kierowcy samochodu dostawczego – mężczyzna najpierw uciekał przed policją ulicami Kołobrzegu, potem doprowadził do kolizji i uszkodził radiowóz, następnie porzucił auto i zbiegł z miejsca zdarzenia [zobacz]. Ostatecznie został ujęty przez policję.
'Galeria SPA mieszcząca się w hotelu Arka Medical SPA zaprasza na masaże w promocyjnej cenie.
Ognisko zakażeń w Przedszkolu nr 2 w Kołobrzegu. Według naszych informacji stwierdzono tam sześć przypadków zachorowań na Covid-19 wśród kadry nauczycielskiej i obsługi placówki. Decyzją sanepidu przedszkole zostaje od jutra zamknięte.
Choć do Wigilii zostało jeszcze blisko dwa miesiące, to przygotowania do niej już zostały rozpoczęte. W środę w sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji po raz pierwszy w tym roku spotkali się wolontariusze przygotowujący to ogromne przedsięwzięcie. W inauguracyjnym spotkaniu na którym pojawiło się ścisłe grono organizatorów wziął udział również sam pomysłodawca i założyciel Fundacji - Mikołaj Rykowski.
Anna Mieczkowska, podobnie, jak 82 innych samorządowców; prezydentów, burmistrzów, wójtów czy radnych. podpisała deklarację popierającą protest kobiet.
Poniżej podajemy komunikat z Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu.
Nawet ponad 3,5 tys. osób mogło wziąć udział w dwóch protestach, które odbyły się w minioną niedzielę w Kołobrzegu. To sytuacja wyjątkowa, której w historii istnienia naszego portalu nie pamiętamy.
Komunikacja Miejska, jak co roku na Uroczystość Wszystkich Świętych, zapewnia mieszkańcom Kołobrzegu dodatkowe połączenia autobusowe z różnych części miasta w kierunku cmentarza. Jednak z uwagi na wprowadzone obostrzenia spółka, w specjalnym komunikacie, apeluje o, jeśli to możliwe, zapewnienie sobie innego środka transportu.
Dziesięć osób z Wydziału Finansów kołobrzeskiego starostwa przebywa obecnie na kwarantannie. U jednego z urzędników stwierdzono zakażenie koronawirusem.
O godzinie 16 w niedzielę, odbył się kolejny protest przeciwko zakazowi aborcji. Około 700 osób zebrało się przy kołobrzeskim molo, następnie tłum spacerem przeszedł pod biuro posła PiS-u Czesława Hoca, aby zapalić tam znicze.
Miejski Zakład Zieleni, Dróg i Ochrony Środowiska w Kołobrzegu nieodpłatnie zapali znicze na grobach bliskich osób tych mieszkańców, którzy, z różnych powodów, nie będą mogli sami odwiedzić cmentarza. W tej sprawie należy zadzwonić pod numer telefonu 94 35 235 86, w godzinach od 8 do 15.
Z powodu wprowadzenia nowych zasad bezpieczeństwa i obostrzeń w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem w kraju Regionalne Centrum Kultury od dnia 24 października do dnia 7 listopada zawiesza zajęcia amatorskiego ruchu artystycznego, który odbywa się w pracowniach RCK. Szczegóły na grafice poniżej.

„Myślę, czuję, decyduję!”, „To jest wojna!” - około 2,5 tys. kołobrzeżan wzięło udział w manifestacji przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Były także inne hasła, dużo wulgarniejsze, skierowane w stronę partii rządzącej.

Od kilkunastu godzin, mieszkańcy m.in. Drzonowa, Nowogardku i Sarbi są pozbawieni wody. Powodem była awaria w sieci przesyłowej – obecnie trwa jej naprawa. Jednak zanim do tego doszło, przez kilka godzin pertraktowano z właścicielem terenu na którym doszło do awarii.
Wybudowanie dróg S6 i S11 pociągnęło za sobą kolejne zmiany. W świadomości wielu osób ( w tym i do niedawna naszej), drogą którą niegdyś jeździło się pomiędzy Koszalinem a Szczecinem funkcjonowała jako „stara szóstka". Droga krajowa nr 6 przebiegała również przez powiat kołobrzeski - przez gminę Rymań i gminę Gościno. Zmiany w nazewnictwie sieci drogowej nastąpiły na skutek tzw. „ustawy kaskadowej", a właściwie nowelizacji ustawy o drogach publicznych. Pozwoliła ona oddać odcinek starej drogi krajowej do sieci dróg wojewódzkich. Teraz dawna DK6 od węzła w Wicimicach łączącego ją z S6 aż do Koszalina jest drogą wojewódzką nr 112.
.W piątek późnym wieczorem doszło do kolizji dwóch samochodów u zbiegu ulicy Giełdowej i alei św. Jana Pawła II.