×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Aktualności

Zaplanowane na 31 stycznia coroczne wielkie święto amatorów zimnych kąpieli w mieście nad Parsętą nie odbędzie się. Organizatorzy IX Światowego Festiwalu Morsowania podjęli taką decyzję po opublikowaniu rozporządzenia Rady Ministrów dotyczącego obostrzeń związanych z covid-19, w którym kategorycznie zabroniono organizacji wydarzeń o charakterze rekreacyjno - sportowym.
To dość nietypowa interwencja kołobrzeskich policjantów. W nocy z niedzieli na poniedziałek funkcjonariusze komórki patrolowo-interwencyjnej na terenie miasta zauważyli idącego w cienkim ubraniu mężczyznę. W związku z silnym mrozem zdecydowali się pomóc mężczyźnie. Jak się okazało, spacerujący nocą 35-latek, jest mieszkańcem Obornik, a do miasta nad Parsętą przyjechał w celach zarobkowych. Niestety nie miał gdzie się zatrzymać i był przemarznięty.
Przygotowania do 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nabierają tempa. W tym roku wyjątkowo zabraknie części artystycznej, gastronomicznej i turniejów sportowych.
Cieszymy się, że rząd wspiera samorządy, na przykład 200 gmin górskich (…), jednak brakuje nam, aby ta pomoc dotarła również do nadmorskich gmin, my także żyjemy z turystyki – mówiła prezydent Anna Mieczkowska podczas specjalnie zorganizowanej konferencji, podczas której wzięli udział również marszałek Olgierd Geblewicz, Anna Bańkowska z Zarządu Województwa oraz przedstawiciele kołobrzeskich przedsiębiorców.
W niedzielne popołudnie strażacy wyjechali do pożaru w jednej ze smażalni ryb mieszczącej się w kołobrzeskim porcie.
Ćwiczenia oddechowe i specjalne zabiegi, w tym stymulacja indukcyjna mięśni oddechowych, a także zajęcia relaksacyjne i z udziałem psychologa – tak, mniej więcej, ma wyglądać pakiet zabiegów związanych z rehabilitacją pocovidową, którą opracowuje zespół ośrodka Posejdon. Autorski program jest obecnie testowany na grupie 10 kołobrzeżan, którzy przeszli Covid-19.
To już kolejny apel wystosowany do polskiego rządu w sprawie niesprawiedliwej, zdaniem apelujących, decyzji o udzieleniu specjalnej pomocy finansowej tylko dla gmin górskich. Tym razem podpisało się pod nim już 26 włodarzy nadmorskich samorządów, od Świnoujścia, aż po Krynicę Morską.
W związku z przedłużeniem kwarantanny narodowej do 31 stycznia oraz obowiązywania obostrzeń, utrzymuje się zmniejszone zapotrzebowanie na przewozy transportem publicznym.  Organizator przewozów w województwie zachodniopomorskim podjął więc decyzję o dalszym, czasowym zawieszeniu kursowania części pociągów regionalnych oraz wszystkich pociągów kursujących w ruchu transgranicznym do Republiki Federalnej Niemiec.
To była chyba najbardziej mroźna kąpiel tegorocznej zimy. Piękna niedzielna pogoda z temperaturą na minusie przyciągnęła na plażę powiatu kołobrzeskiego setki amatorów kąpieli w zimnym Bałtyku.
Zawód policjant to wyzwanie, a jednocześnie marzenie wielu osób, którzy chcą nieść pomoc i lubią wyzwania. Masz w sobie empatię niesienia pomocy innym oraz szukasz stabilnego zatrudnienia? – Zostań policjantem! Jeśli chcesz z nami pracować, już dziś skontaktuj się z kołobrzeską policją, złóż dokumenty o przyjęcie do służby w policji i przystąp do procesu rekrutacji! - zachęcają kołobrzescy policjanci