×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Aktualności

30 listopada w sali konferencyjnej Urzędu Miasta prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska razem z organizatorami dokonała podsumowania zlotu jungów. Ta sztandarowa impreza Ligi Morskiej i Rzecznej w tym roku ze względu na przepisy sanitarne miała zupełnie inny charakter.
Wielkimi krokami zbliża się 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przyszłoroczna edycja imprezy w całej Polsce odbędzie się 10 stycznia. Już dziś wiemy, że z racji obecnej sytuacji epidemiologicznej i panujących obostrzeń.
Marek Hok, poseł Koalicji Obywatelskiej złożył interpelację do Adama Niedzielskiego, ministra zdrowia, o możliwość pilnego wprowadzenia i zakontraktowania przez NFZ nowej procedury medycznej – rehabilitacji pocovidowej.
To typowa interwencja strażaków jak na te porę roku. W sobotni wieczór zostali powiadomieni o pożarze sadzy w kominie na osiedlu Radzikowo. Pożar wybuchł w jednym z doków na ulicy Rubinowej.
Kołobrzeski RCK zachęca do udziału wszystkich najmłodszych mieszkańców naszego miasta do udziału w konkursie "Mój przyjaciel Mikołaj". Jego zadaniem jest prezentacja krótkiego autorskiego lub wcześniej opublikowanego wiersza o tematyce związanej ze Świętym Mikołajem. Jak informują organizatorzy zabawy recytacja wiersza musi być  zarejestrowana w formie pliku audio-video.
Specjalista, który będzie miał za zadanie wszelkie działania związane z uporządkowaniem przestrzeni miasta – kołobrzeski magistrat przygotowuje się do ogłoszenia konkursu na stanowisko architekta miasta. Ogłoszenie trafi na biuletyn informacyjny urzędu najprawdopodobniej na początku przyszłego roku.
W sumie kilkadziesiąt obdarowanych rodzin i kilkaset dzieci, którym pomogli w ciągu blisko 11 lat. Kołobrzeski klub Motocyklowy Voyager rusza z kolejną już edycją akcji Motopaczka. Tym razem motocykliści w swojej szlachetnej akcji obdarują seniorów z terenu powiatu kołobrzeskiego.

Jeszcze niedawno mówiło się, że nie będzie problemu z rozwiązaniem dyspozytorni medycznej w Kołobrzegu. Sprawa się komplikuje, co pokazało zamkniecie takiej placówki w Szczecinie w związku z kwarantanną. W jej obronę zaangażowali się politycy i samorządowcy.

W ciągu kilku tygodni zostanie ogłoszony przetarg na nowego operatora projektu Kołobrzeski Rower Miejski. Dotychczas jednośladami opiekował się warszawski Nextbike.
Nowy wojewoda rozpoczyna pracę od poniedziałku 30 listopada. Przypominamy; dotychczasowy szef Urzędu Wojewódzkiego – Tomasz Hinc dwa tygodnie temu został wybrany na stanowisko prezesa Grupy Azoty.
Rozpoczął się sezon morsowania. Modne ostatnio wejścia do lodowatej wody zazwyczaj (oprócz zorganizowanych imprez) nie są nadzorowane przez ratowników. Chociaż często są to grupy pilnujące się nawzajem, kłopoty w morzu mogą pojawić się zawsze, zwłaszcza przy wysokich falach.
W sobotę Kołobrzeg dołączył kolejny raz do wielu miast, w których odbywały się protesty Strajku Kobiet. Uczestnicy demonstracji przeszli centralnymi ulicami, trzymając w rękach czarne i tęczowe parasolki, transparenty i flagi. Przed marszem ciągnięto instalację – zaciśniętą w pięść styropianową dłoń z wyciągniętym środkowym palcem na którym znajdowała się podobizna dmuchanej kaczki.

Jeszcze co najmniej przez kilka dni potrwają prace u zbiegu ulic Solnej i Wojska Polskiego. Do tego czasu obowiązuje zwężenie ulicy Solnej od skrzyżowania z Wojska Polskiego do skrzyżowania z ulicą Zwycięzców.

Chwilę po godzinie 5.00 w niedzielę rano straż pożarna została zaalarmowana o palącym się samochodzie w miejscowości Sarbia. Na miejsce os razu wysłano jednostkę strażaków ochotników właśnie z tej miejscowości, OSP Drzonowo oraz straż z Kołobrzegu.
To będzie kolejna inwestycja, która zostanie zrealizowana przez kołobrzeski magistrat w ramach zeszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego.