×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Aktualności

Kołobrzeska policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w niedzielne popołudnie na drodze ekspresowej S6 w pobliżu węzła Kołobrzeg Zachód. Kierowca pojazdu marki ford najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i zjechał z drogi uderzając w zamontowane tam bariery energochłonne.
Strażacy z Kołobrzegu soboty na pewno nie zaliczą do spokojnych. Po tym jak wyjeżdżali do pożaru w Dygowie i na pomoc starszej kobiecie, zostali zaalarmowani o zagrożeniu w Gościnie. Jak się okazało, interwencja była dość typowa jak tę porę roku. Paliła się sadza w kominie.
Od połowy lutego Uzdrowisko Kołobrzeg będzie prowadzić komercyjne turnusy rehabilitacyjne dla osób, które przeszły Covid-19. Przypomnijmy; taką decyzję podjął już ośrodek Posejdon, który obecnie prowadzi badania nad programem pilotażowym z udziałem 10-osobowej grupy ozdrowieńców.
W piątek kołobrzeski szpital oficjalnie potwierdził, że „wchodzi” w akcję szczepień przeciw Covid-19 dla seniorów powyżej 80 i 70 roku życia. Bardzo dobrą informacją dla mieszkańców jest fakt, że będzie można zarejestrować się bezpośrednio w placówce; mamy od Was coraz więcej informacji o ogromnych trudnościach w dokonaniu takiej rejestracji np. na platformie pacjent.gov.pl.
Około godziny 17.00 strażacy z Kołobrzegu odebrali wezwanie pomocy. W Grzybowie doszło do zatrzymania akcji serca przeszło 90-letniej kobiety. W tym czasie nie było wolnego zespołu ratownictwa medycznego, dlatego do akcji ruszyli strażacy. Po przybyciu na miejsce od razu rozpoczęli starania o przywrócenie funkcji życiowych. Po chwili dojechała karetka z medykami. Niestety stwierdzono zgon.
Tym razem Piotr Leszmann z kołobrzeskiego Muzeum Oręża Polskiego zabiera nas w podróż po historii odmierzania różnych rzeczy.
Wyrazy głębokiego współczucia Pani Helenie Janowskiej-Dyja
Parę godzin trwały utrudnienia w ruchu na drodze ekspresowej ze Szczecina w kierunku Kołobrzegu. Wszystkiemu winna była ciężarówka, która chwilę przed godziną 16.00 zablokowała drogę. Z nieoficjalnych informacji wynika, że kierowca samochodu ciężarowego mógł nie dostosować prędkości do panujących warunków na drodze.
W ramach konkursu Dobra Firma, w kategorii firma mała Zachodniopomorski Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wyróżnił firmę Lipmpia.
Kołobrzescy policjanci zatrzymali kolejną osobę z narkotykami. Tym razem środki odurzające miała 37-letnia kobieta.
Aż 17 kilometrów miała plama substancji ropopochodnej, która pojawiła się na drogach w sobotnie południe.
Naszemu portalowi udało się potwierdzić informacje o planach przeniesienia Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu. Decyzja zapadła, obecnie poszukiwana jest lokalizacja pod nowy budynek policji.
W czwartek trwały konsultacje nad stworzonym przez Powiatowy Urząd Pracy konspektem, dotyczącym propozycji zmian do ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.
Po godzinie 15.00 straż pożarna odebrała informacje o pożarze w Dygowie.
Lubisz ryby? Mamy dla Ciebie specjalną ofertę. Niedaleko Kołobrzegu możesz kupić świeżego pstrąga prosto z hodowli.
Punktualnie o 13.27 na stację kolejową kołobrzeskiego dworca wjechał pierwszy w Polsce pociąg spalinowo elektryczny. To jedna z dwóch maszyn, które zostały zakupione przez Samorząd Województwa i będą jeździć w barwach Pomorza Zachodniego. „Bursztynowy” zabrał pierwszych pasażerów ze Szczecina do Kołobrzegu i Koszalina.