×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Aktualności

Parę godzin trwały utrudnienia w ruchu na drodze ekspresowej ze Szczecina w kierunku Kołobrzegu. Wszystkiemu winna była ciężarówka, która chwilę przed godziną 16.00 zablokowała drogę. Z nieoficjalnych informacji wynika, że kierowca samochodu ciężarowego mógł nie dostosować prędkości do panujących warunków na drodze.
Aż 17 kilometrów miała plama substancji ropopochodnej, która pojawiła się na drogach w sobotnie południe.
Naszemu portalowi udało się potwierdzić informacje o planach przeniesienia Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu. Decyzja zapadła, obecnie poszukiwana jest lokalizacja pod nowy budynek policji.
W czwartek trwały konsultacje nad stworzonym przez Powiatowy Urząd Pracy konspektem, dotyczącym propozycji zmian do ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.
Po godzinie 15.00 straż pożarna odebrała informacje o pożarze w Dygowie.
Lubisz ryby? Mamy dla Ciebie specjalną ofertę. Niedaleko Kołobrzegu możesz kupić świeżego pstrąga prosto z hodowli.
Punktualnie o 13.27 na stację kolejową kołobrzeskiego dworca wjechał pierwszy w Polsce pociąg spalinowo elektryczny. To jedna z dwóch maszyn, które zostały zakupione przez Samorząd Województwa i będą jeździć w barwach Pomorza Zachodniego. „Bursztynowy” zabrał pierwszych pasażerów ze Szczecina do Kołobrzegu i Koszalina.
Od połowy lutego Uzdrowisko Kołobrzeg będzie prowadzić komercyjne turnusy rehabilitacyjne dla osób, które przeszły Covid-19. Przypomnijmy; taką decyzję podjął już ośrodek Posejdon, który obecnie prowadzi badania nad programem pilotażowym z udziałem 10-osobowej grupy ozdrowieńców.
W piątek kołobrzeski szpital oficjalnie potwierdził, że „wchodzi” w akcję szczepień przeciw Covid-19 dla seniorów powyżej 80 i 70 roku życia. Bardzo dobrą informacją dla mieszkańców jest fakt, że będzie można zarejestrować się bezpośrednio w placówce; mamy od Was coraz więcej informacji o ogromnych trudnościach w dokonaniu takiej rejestracji np. na platformie pacjent.gov.pl.
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu podsumowali wydarzenia dotyczące bezpieczeństwa na drogach z 2020 roku. Łącznie odnotowano 52 wypadki drogowe drogowe oraz 1028 kolizji. W zdarzeniach tych 4 osoby poniosły śmierć, 51 zostało rannych. W porównaniu do lat ubiegłych policja odnotowała spadki zarówno w liczbie zdarzeń, jak również w liczbie zabitych i rannych.
Tym razem Piotr Leszmann z kołobrzeskiego Muzeum Oręża Polskiego zabiera nas w podróż po historii odmierzania różnych rzeczy.
Wyrazy głębokiego współczucia Pani Helenie Janowskiej-Dyja

Do Urzędu Miasta oraz biura Rady Miasta wpłynęło pismo od Katarzyny Kozioł, rzecznika praw pacjenta. Dotyczy ono grupy mieszkańców, którzy w wyniku odejścia lekarek jednej z przychodni na emeryturę, stracili dostęp do podstawowej opieki medycznej.

W ramach konkursu Dobra Firma, w kategorii firma mała Zachodniopomorski Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wyróżnił firmę Lipmpia.
Kołobrzescy policjanci zatrzymali kolejną osobę z narkotykami. Tym razem środki odurzające miała 37-letnia kobieta.
Na podstawie złożonych ofert na realizację zadań publicznych w obszarach przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym, ochrona i promocja zdrowia, pomocy społecznej, upowszechniania kultury fizycznej i sportu, ekologii i ochrony zwierząt, działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych Gmina Kołobrzeg przyznała dotację dla organizacji pozarządowych, klubów sportowych i stowarzyszeń. Poniżej prezentujemy całą listę przyznanych dotacji.