×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Aktualności

Dokładnie 145 przedsiębiorców z branży turystycznej w Kołobrzegu, Grzybowie i Dźwirzynie przystąpiło dotychczas do rządowego programu „bon turystyczny”. Pieniądze można wykorzystać w prywatnych kwaterach, apartamentach, ale również hotelach typu Aquarius, Havet, czy w miejskim MOSIR-ze (usługi noclegowe).
Dwa parkingi, prawie 40 miejsc postojowych i wiata przystankowa - tak ma wyglądać miejsce do przesiadek w podkołobrzeskim Grzybowie. W poniedziałek w Urzędzie Gminy doszło do podpisania porozumienia o dofinansowaniu przedsięwzięcia. Inwestycja wspierana będzie eurofunduszami Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.
Punktualnie o godz.17.00 w kołobrzeskim porcie jachtowym rozległy się dźwięki syren oraz samochodów ratowniczych a na maszt pomnika 100. lecia Ligi Morskiej i Rzecznej została wciągnięta flaga z symbolem Polski Walczącej.
Pomoc dla polskich rodzin i wsparcie dla branży turystycznej to dwa założenia, które były brane pod uwagę przy realizacji koncepcji bonu turystycznego. Bon będzie można aktywować z piątku na sobotę. Władze Kołobrzegu postulują o objęcie dofinansowaniem również seniorów.
Zgodnie z postanowieniem nr 399/2020 Komisarza Wyborczego w Koszalinie II z dnia 9 lipca 2020 roku w sprawie obsadzenia mandatu radnego obrady poniedziałkowej sesji rady powiatu rozpoczęły się od złożenia ślubowania przez nowego radnego Łukasza Mielnikiewicza. Wszedł on do rady powiatu w miejsce zmarłego w czerwcu radnego ś.p. Antoniego Szarmacha.

Po porannym sobotnim alarmie o rzeczach pozostawionych nad brzegiem morza zaangażowano spore siły w akcję poszukiwawczą. Od strony wody człowieka akwen penetrowały jednostki pływające straży granicznej, Brzegowej Stacji Ratownictwa i grupa interwencyjna WOPR. Od strony lądu wspomagali ich strażacy i policjanci. Do Kołobrzegu wysłano specjalną jednostkę ratownictwa wodnego straży pożarnej z Koszalina. Poszukiwania nie przyniosły żadnego efektu.

Dzisiaj na terenie powiatu kołobrzeskiego doszło do przypadku podszywania się pod funkcjonariuszy policji. Apelujemy do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności - mówi asp. Tomasz Kwaśnik
Chodzi o pojemniki przy budynkach zarówno jednorodzinnych jak i wielorodzinnych. Do tej pory papier i szkło trzeba było wynosić do tzw. dzwonów lub pojemników półpodziemnych.
Pistolety maszynowe błyskawica produkowano w warunkach wręcz prymitywnych, używając  do tego ogólnodostępnych materiałów. Wytwarzane były pod nosem władz okupacyjnych w pierwszej połowie lat 40-tych ubiegłego wieku.
Pochodząca ze Szwajcarii marka Mövenpick należąca do Accor wkracza do Polski. Grupa zawarła z Marvipol Development umowę franczyzy na budowę hotelu klasy premium, który ma powstać w Kołobrzegu.
Amfiteatr w Kołobrzegu / 13.08.2020 r., godz. 20.00
Około godziny 7.00 w sobotni poranek służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o ubraniach pozostawionych na plaży przy molo. Zachodziło podejrzenie, że ktoś mógł w nocy mógł wejść do morza i utonąć. Na miejsce wysłano spore siły. Akwen przeszukiwali ratownicy z grupy interwencyjnej WOPR, jednostki pływające Brzegowej Stacji Ratownictwa i straży granicznej oraz strażacy. Na miejsce wysłano także nurków strażackich z Koszalina. Na godzinę 8.00 nikogo nie odnaleziono.
Przeszło 630 kilogramów nielegalnej krajanki tytoniowej i 33400 papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej o łącznej wartości ponad 540 tys. zł. Towar przechwycili funkcjonariusze z Straży Granicznej w Kołobrzegu i zatrzymali mężczyznę.
Działka budowlana przy ulicy Wołodyjowskiego w Kołobrzegu przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową, jednorodzinną-szeregową
Wycieczka do największego w Polsce Parku Rozrywki ENERGYLANDIA w Zatorze to gwarancja najlepszej zabawy dla całych rodzin!