×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Aktualności

Zabawne przeinaczenie słowa "dystrybutor" autora filmiku o zdemolowanej stacji w Rymaniu jest hitem sieci od niedzielnego poranka. Memy z tzw. "instrybutorem" mnożą się nieprzerwanie i można przypuszczać, że rozsławią Rymań szybciej niż niejedna strategia promocji...

Kołobrzeska policja znalazła się w ogniu krytyki po opublikowanym w internecie filmiku jednego ze świadków zdemolowania przez 37-letnią kobietę stacji benzynowej w Rymaniu. W materiale widać jak dwóch funkcjonariuszy bezskutecznie próbuje zatrzymać poruszającą się samochodem sprawczynię czynu, ostatecznie wykorzystując do tego celu broń, przy użyciu której starają się, przy krzykach świadków, przestrzelić opony pojazdu. 

Kolejny rok z rzędu ze względu na obowiązujące obostrzenia związane z pandemią koronawirusa nie będzie możliwa marcowa inscenizacja batalistyczna „Bój o Kołobrzeg”.
Komunikacja Miejska w Kołobrzegu od najbliższego poniedziałku wprowadza drobne korekty w obowiązującym rozkładzie jazdy. Zmiany w kursowaniu autobusów na terenie miasta zostaną wprowadzone głównie na liczne prośby mieszkańców. Dotyczą one głównie zwiększenia ilości kursów w godzinach porannych i popołudniowych.
Święto upamiętniające Żołnierzy Wyklętych, przypadające na 1 marca obchodzone jest już po raz dziesiąty. Ze względu na obowiązujące obostrzenia w Kołobrzegu odbyły się skromne uroczystości. 
W Zieleniewie doszło do zderzenia trzech pojazdów.
Jak już informowaliśmy ponad tydzień temu kołobrzeski magistrat rozstrzygnął przetarg na operatora kołobrzeskiego roweru miejskiego. Został nim dotychczasowym realizator projektu firma Nexbike Polska S.A, która za dwuletnią dzierżawę jednośladów w naszym mieście otrzyma  996 tys. zł.
Łukasz, surfer z Kołobrzegu, zwrócił się do nas z prośbą o opublikowanie informacji na temat zaginionej deski surfingowej. Jeśli ktoś z Was ją znalazł – odezwijcie się do niego pod nr telefonu.
Już w sobotę 27 lutego dowiemy się do kogo trafi nagroda kołobrzeskich organizacji pozarządowych ,,Kołobrzeska Róża Wiatrów”. Kapituła do tej nagrody desygnowała: Kamila Barwinka – animatora działań charytatywnych na rzecz najbardziej potrzebujących, Stowarzyszenie ,,Pieśń Żołnierska’’ – działające w celu popularyzacji i tradycji ,,Festiwalu Piosenki Żołnierskiej’’, Uczniowski Klub Żeglarski ,,Błękitni”- uczy najmłodsze pokolenie w tym osoby niepełnosprawne miłości do żagli, Zespół Piosenki i Tańca ,,Tirlitonki” – od czterdziestu lat podnosi muzyczny poziom kołobrzeżan.
Wellness Center w Hotelu New Skanpol zaprasza na masaż Kobido w rewelacyjnej cenie.
W nocy z soboty na niedzielę, około 1 w nocy doszło do niecodziennego zdarzenia na stacji benzynowej w Rymaniu. Na razie nie znamy szczegółów, policja potwierdza jedynie, że takie zdarzenie miało miejsce i wyjaśnia okoliczności.
Starostwo Powiatowe oświadczyło w specjalnie przygotowanym komunikacie, że Zarząd Powiatu odstępuje od zawarcia umowy z nabywcą ośrodka „Gryf”. Powód? Przedstawiciel spółki nie podpisał aktu notarialnego sprzedaży nieruchomości, a na konto urzędu nie wpłynęła kwota niemal 38 mln zł za jej zakup.
Ciężki orzech do zgryzienia będą mieli policjanci z kołobrzeskiej drogówki, którzy muszą ustalić kierującego pojazdem przy ul. Krótkiej w Ustroniu Morskim. W godzinach wieczornych partol policji usiłował skontrolować pojazd i kierującego, których zatrzymano do kontroli w tej miejscowości . 
Po raz piętnasty przyznano Kołobrzeską Róże Wiatrów. Nagrodę, która trafia w ręce najaktywniejszych organizacji pozarządowych lub osób, które przyczyniły się w działaniu na rzecz miasta i jego mieszkańców.
Lubisz ryby? Mamy dla Ciebie specjalną ofertę. Niedaleko Kołobrzegu możesz kupić świeżego pstrąga prosto z hodowli.
Dyskusyjny Klub Filmowy "Sztorm" działający przy kołobrzeskim RCK-u po kilku miesięcznej przerwie związanej z pandemią wznawia działalność. W marcu w sali kinowej przy ul. Solnej będzie można zobaczyć aż siedem seansów. Jak informuje Regionalne Centrum Kultury każdy znajdzie coś dla siebie, jednak ze względu na obowiązujące obostrzenia dostępnych na sali będzie tylko połowa miejsc. Bilety na wszystkie seanse filmowe w cenie 12 zł i 10 zł z Kartą Mieszkańca. można już kupić w kasie RCK przy ul. Solnej 1 (tel. 94 35 249 49 wewn. 49) oraz na kupbilecik.pl.