×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Stowarzyszenie Historyczne Pamięć i Tożsamość uzyskało zgodę Wójta Gminy Rymań i Wójta Gminy Brojce na utworzenie Izb Muzealnych w miejscowościach Rymań i Brojce, mających gromadzić prywatne kolekcje dokumentów, map, zdjęć i innych artefaktów związanych z historią tychże gmin. Stowarzyszeniu przekazano także pomieszczenia przeznaczone na ten cel. Obiekty mają pełnić rolę swoistego punktu animacji kulturalnej, edukacji historycznej oraz informacji turystycznej w wymienionych gminach.

Projekt zakłada wyremontowanie pomieszczeń, wyposażenie ich w gabloty wystawiennicze oraz wykonanie grafik w dużym formacie zawierających dawne mapy, fotografie, plany miejscowości itp. Szczególnym zadaniem powołania do życia tych miejsc jest złożenie w jednym punkcie przedmiotów świadczących o historii i tożsamości regionu zanim ulegną one zniszczeniu i znikną bezpowrotnie.

Dlatego zachęcamy do przekazywania do izb znalezisk, pamiątek po dawnych mieszkańcach gmin, jak i powojenne dokumenty życia codziennego. Każdy eksponat zostanie odpowiednio oznaczony, ze wskazaniem jego właściciela, lub osoby użyczającej.

info: gorawino.net

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA