×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
 

Koncert chóru Cantabile Powiatu Kołobrzeskiego

0chor
Kategoria
Kultura, Rozrywka, Koncerty
Termin
24 marzec 2020 17:00
Miejsce
Regionalne Centrum Kultury - Solna 1
78-100 Kołobrzeg, Polska
Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na koncert pt. Piosenka jest dobra na wszystko" w wykonaniu chóru Cantabile Powiatu Kołobrzeskiego. 24.03.2020 (wtorek), godz.17.00, sala widowiskowa RCK ul. Solna 1. Bilety w cenie 3 zł do nabycia w kasie RCK.


Zapraszamy w imieniu chórzystów chóru „Cantabile” Powiatu Kołobrzeskiego na spotkanie z piosenką, która jak powszechnie wiadomo jest dobra na wszystko. Chór mieszany „Cantabile” to formacja z tradycjami. W tym roku obchodził będzie 29 rocznicę swojej działalności, którą rozpoczynał w Klubie Osiedlowym Kołobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej kierowanym przez Krystynę Świtę. Obecnie pod artystyczną pieczą dyrygent Haliny Czarneckiej chór „Cantabile” kontynuuje swoją działalność pod patronatem Starosty Kołobrzeskiego. Akompaniatorem od wielu lat jest Krzysztof Subocz, funkcję kierownika pełni obecnie Janina Sienkiewicz. Chór wykonuje różnorodny repertuar - od pieśni ludowych i biesiadnych po klasykę, śpiewa również pieśni religijne. Jest chórem mieszanym, chętnie bierze udział w uroczystościach i imprezach miejskich, dużo koncertuje dla kuracjuszy kołobrzeskich sanatoriów. „Cantabile” występował także za granicą w szwedzkim mieście Malmö, w Danii, w Niemczech, w Wilnie. Kilkakrotnie zdobywał wyróżnienia na Wojewódzkim Przeglądzie Chórów i Zespołów Kameralnych w Szczecinie i w Koszalinie. Zdobył również tytuł laureata przeglądu – eliminacji do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie.


Serdecznie zapraszamy na spotkanie z chórem „Cantabile” Powiatu Kołobrzeskiego 24 marca 2020 r., o godz. 17.00 w sali widowiskowej RCK. Bilety w cenie 3 zł do nabycia w kasie RCK.
 
 

Terminy

  • 24 marzec 2020 17:00

Wspierane przez iCagenda