×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Inwestor będzie mógł postawić maszt telekomunikacyjny na wskazanej przez gminę działce, a właściciele części drogi wjazdowej przekażą swoją własność na rzecz całej społeczności – takie są ustalenia po spotkaniu protestujących mieszkańców osiedla w Niekaninie z przedstawicielami powiatu i gminy.


Dzięki niedopatrzeniu urzędników kilkanaście lat temu, protestujący przeciwko budowie masztu na jednej z prywatnych działek w podkołobrzeskim Niekaninie, nie mieliby szans na zablokowanie tej inwestycji. Tego typu budowle, jak rzeczowo i konkretnie tłumaczyła na wczorajszym spotkaniu Elżbieta Lis, naczelniczka Wydziału Budownictwa Starostwa Powiatowego, należą do tzw. infrastruktury technicznej. Podlegają więc tym samym procedurom administracyjno-prawnym, co np. budowa instalacji kanalizacyjnej, czy deszczówki. - Nie mamy więc podstaw do wydania decyzji negatywnej w sprawie postawienia masztu, jeśli oczywiście inwestor spełni wszystkie potrzebne wymagania. W tym przypadku brak jest jednego; dojazdu do nieruchomości – mówiła urzędniczka.

Jak wiadomo, wniosek o pozwolenie na budowę masztu docelowego już wpłynął do starostwa. Inwestor składając dokumentację, nie wiedział jednak zapewne, że część drogi dojazdowej jest własnością prywatną i należy do rodziny jednej z protestujących osób. Na tym właśnie polega niedopatrzenie urzędników - droga, która jest dojazdem do wielu działek budowlanych, powinna zostać wykupiona przez Zarząd Dróg Wojewódzkich. Jak powtarzał obecny na spotkaniu zastępca wójta, Maciej Bejnarowicz, tak się „na szczęście nie stało”. Dzięki temu mieszkańcy mogli bowiem, bez żadnych konsekwencji prawnych, zablokować prywatną część dojazdu, uniemożliwiając postawienie stalowej konstrukcji tuż obok swoich domów.

Jak wyjaśniała Elżbieta Lis, brak dojazdu do działki budowlanej powoduje, że nieruchomość traci taki status. Taka sytuacja dotyczy jednak nie tylko działki na której miał zostać postawiony maszt, ale wszystkich działek na osiedlu, także tych, na których już stoją domy jednorodzinne. - Jeśli dostaniemy zapewnienie, że masztu nie będzie, oddamy tę część drogi na rzecz gminy i problem się rozwiąże – zadeklarował Krzysztof Czeladka.
Obecni na spotkaniu przedstawiciele gminy i protestujący ustalili, że gmina sama przedstawi inwestorowi czyli operatorowi sieci T-Mobile, działki w Niekaninie, na których będzie on mógł bez przeszkód postawić maszt telekomunikacyjny. Takich nieruchomości, według urzędników, jest w Niekaninie, co najmniej kilka.
Przedstawione rozwiązanie to, według mieszkańców, przysłowiowy „wilk syty i owca cała” – inwestor uniknie niespodziewanych problemów z dojazdem do działki, a protestujący nie będą mieli masztu tuż obok swoich domów.

Przypominamy; już niemal od tygodnia trwa protest przeciwko budowie masztu telekomunikacyjnego, który miałby znajdować się zaledwie kilka metrów od najbliższych domów. Na dzierżawę działki pod taką inwestycję zgodził się właściciel jednej z niekanińskich hurtowni. Pozostali sąsiedzi o fakcie dowiedzieli się w dniu, w którym metalowa konstrukcja miała zostać postawiona. Od tej chwili nie opuszczają prywatnej części drogi dojazdowej, uniemożliwiając dokończenie inwestycji. Jej blokada trwa całą dobę.
Komentarze  
+13 #1 Logik 2017-10-19 12:08
Metoda urzędników jest wzorowana na Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawa.
Wydac decyzje bo co maja do powiedzenia śrubki i wkładki mięsne.
Sposób działania identyczny jak postawiony maszt na terenie STW w sąsiedztwie ulic Obozowej, Uroczej, Krótkiej.
Tylko ten maszt zasłaniają drzewa i mieszańcy "łapią" promienie nie wiedząc o tym.
OJ OJ
PRZYJDZIE CZAS NA KOMISJE WERYFIKACYJNE POWIATOWE I MIEJSKIE
+7 #2 maik 2017-10-19 13:07
Ułomne prawo... Jeśli starostwo zabroni bez podstawy prawnej to inwestor zaskarży decyzję do WSA i decyzja będzie musiała byc pozytywna. Takie prawo trzeba zmienic na szczeblu krajowym w drodze ustawy. Gmina ani Powiat nie mają tu nic do gadania, ludzi szczęśliwie uratowało niedbalstwo jakiegoś urzędnika w Szczecinie...
+15 #3 ONUFRY 2017-10-19 13:20
Lepiej tej drogi nie oddawaj, dziś w Polsce wszystko jest podyktowane pod kasę i interes, jaką masz pewnośc, że za 20 lat ktoś nie będzie chciał postawic masztu obok domów ? Bo zapewnił ciebie jakiś człowiek reprezentujący T-MOBILE, który już tam dawno nie pracuje ?
+5 #4 paragraf 2017-10-19 13:23
Cytuję maik:
Ułomne prawo... Jeśli starostwo zabroni bez podstawy prawnej to inwestor zaskarży decyzję do WSA i decyzja będzie musiała byc pozytywna. Takie prawo trzeba zmienic na szczeblu krajowym w drodze ustawy. Gmina ani Powiat nie mają tu nic do gadania, ludzi szczęśliwie uratowało niedbalstwo jakiegoś urzędnika w Szczecinie...

podstawą prawną odmowy wydania pozwolenia na budowę jest brak dostępu do drogi publicznej..
+10 #5 ten 2017-10-19 15:31
Pani Lis --mój Boże. Jeśli takich mamy urzędników ,to nic dziwnego ,że Platforma tonie. SLD któremu Pani Lis służyła już dawno poszedł na dno,i na szczęście Polaków ,już się nie podniesie. Następna jest PO,której takie decyzje, jak ta w sprawie tego masztu ,dobiją tę partię. Ludziom takim jak ci ,którzy protestują ,przeciw temu masztowi ,należy się szacunek, a nie stek bzdur i oszustw.
+17 #6 artur74 2017-10-19 16:13
Tyle było hejtu i szydery z protestujących a tutaj proszę, okazuje się, że protest był jak najbardziej służny :-*
+7 #7 tomi25 2017-10-19 17:40
Właśnie na szybko zaczęli budowę masztu w Grzybowie na ulicy namiotowej przy nowo postawionym pensjonacie robią co chcą nawet już nie czekają na decyzję sądu.
-1 #8 noname 2017-10-19 18:57
Cała Polsza! Chce ktoś zrobić nam dobrze, lepiej, a ludzie i tak jęczą!
+4 #9 maik 2017-10-19 19:18
Cytuję paragraf:

podstawą prawną odmowy wydania pozwolenia na budowę jest brak dostępu do drogi publicznej..

To jest dzięki niedbalstwu. Gdyby tą działkę jak trzeba przejęto to byłoby po ptakach...
0 #10 by wire 2017-10-19 21:48
Czy Wy żyjecie PO to, aby pracować, czy PO to pracujecie aby żyć?
PO co Wam te maszty?POzwolenia prawne czy bezprawne?
Budowujemy teraz mosty dla pana starosty, a teraz Ty maszta masz, a Ty maszta nie masz,czyli Tomasz Tamborski co masz i wielki z tego miszmasz
+3 #11 Marcin123456 2017-10-19 21:53
To karygodne, ze starostwo pozwala na takie rzeczy i nie stanelo za swoimi mieszkancami. To ma byc uzdrowisko?! Grzybowo powinno tetnic zyciem i spokojem. Takie maszty emituja niezdrowe dla zdrowia fale. Pozniej sie dziwia, ze ludzie choruja!
-1 #12 Ztelefonizowany 2017-10-20 06:27
Maszt stanie na działce Pani do której należy nieszczęsny pasek drogi. Jak niewiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze .
0 #13 Ztelefonizowany 2017-10-20 06:29
Cytuję Marcin123456:
To karygodne, ze starostwo pozwala na takie rzeczy i nie stanelo za swoimi mieszkancami. To ma byc uzdrowisko?! Grzybowo powinno tetnic zyciem i spokojem. Takie maszty emituja niezdrowe dla zdrowia fale. Pozniej sie dziwia, ze ludzie choruja!

Jak turysta przyjeżdża do hotelu to pierwsze o co pyta to i wifi i o zasięg tekefonu
+3 #14 Ytong 2017-10-20 06:32
Pytanie do gminy. Czy zwróci podatek który pobierana od działek bez dostępu do drogi publicznej?
0 #15 lol 2017-10-20 09:44
Cytuję Ztelefonizowany:
Maszt stanie na działce Pani do której należy nieszczęsny pasek drogi. Jak niewiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze .

A skąd takie info? Na zebraniu ustalono, że to gmina wyznaczy teren pod takie inwestycje. Nie siej plotek jak nie wiesz, co piszesz!
+2 #16 by wire 2017-10-20 10:21
Cytuję Logik:
Metoda urzędników jest wzorowana na Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawa.
Wydac decyzje bo co maja do powiedzenia śrubki i wkładki mięsne.
Sposób działania identyczny jak postawiony maszt na terenie STW w sąsiedztwie ulic Obozowej, Uroczej, Krótkiej.
Tylko ten maszt zasłaniają drzewa i mieszańcy "łapią" promienie nie wiedząc o tym.
OJ OJ
PRZYJDZIE CZAS NA KOMISJE WERYFIKACYJNE POWIATOWE I MIEJSKIE

STW-pobiera dzierżawę, a ludziom mózgi się grzeją i rak ich zżera
0 #17 ciepcienko 2017-10-20 11:07
Cytuję Marcin123456:
To karygodne, ze starostwo pozwala na takie rzeczy i nie stanelo za swoimi mieszkancami. To ma byc uzdrowisko?! Grzybowo powinno tetnic zyciem i spokojem. Takie maszty emituja niezdrowe dla zdrowia fale. Pozniej sie dziwia, ze ludzie choruja!


Dokładnie.
Bardziej zdrowy przyjedzie, a niżeli wyjedzie "spod masztu" :D
Okaże się potem, że powrót do domu to odpowiednia kuracja
+2 #18 zdrowymózg 2017-10-20 19:52
Cytuję by wire:
Cytuję Logik:
Metoda urzędników jest wzorowana na Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawa.
Wydac decyzje bo co maja do powiedzenia śrubki i wkładki mięsne.
Sposób działania identyczny jak postawiony maszt na terenie STW w sąsiedztwie ulic Obozowej, Uroczej, Krótkiej.
Tylko ten maszt zasłaniają drzewa i mieszańcy "łapią" promienie nie wiedząc o tym.
OJ OJ
PRZYJDZIE CZAS NA KOMISJE WERYFIKACYJNE POWIATOWE I MIEJSKIE

STW-pobiera dzierżawę, a ludziom mózgi się grzeją i rak ich zżera
+2 #19 marta__ 2017-10-21 21:53
Cytuję ten:
Pani Lis --mój Boże. Jeśli takich mamy urzędników ,to nic dziwnego ,że Platforma tonie. SLD któremu Pani Lis służyła już dawno poszedł na dno,i na szczęście Polaków ,już się nie podniesie. Następna jest PO,której takie decyzje, jak ta w sprawie tego masztu ,dobiją tę partię. Ludziom takim jak ci ,którzy protestują ,przeciw temu masztowi ,należy się szacunek, a nie stek bzdur i oszustw.

i to święta prawda! Oby tylko mieszkańcom sił nie zabrakło i determinacji. Powodzenia!!