×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
W Szkole Podstawowej Nr 5 realizowane są warsztaty „Migająca Piątka – SP 5”. Maja one na celu zapoznanie dzieci z „ Daktylografią” - alfabetem dla osób głuchych oraz prostymi znakami ideograficznymi Polskiego Języka Migowego. Jest on naturalnym językiem , którym posługują się osoby głuchonieme. Głównym założeniem programu jest promowanie wśród dzieci w młodszym wieku szkolnym języka migowego oraz wdrażanie do tolerancji inności w świecie społecznym.

Tym razen na terenie placówki dzieci z klasy III a przygotowały inscenizację na podstawie wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”, podczas którego pod okiem nauczycieli opanowywali wybrane znaki języka migowego w taki sposób, aby przedstawić „Rzepkę” za pomocą i słów, i wybranych znaków.

Nauczyciele języka migowego - Olga Sitańska-Pietrzak i Anna Markiewicz-Małek zapraszają dzieci z kołobrzeskich szkół podstawowych i przedszkoli na warsztaty, podczas których dzieci będą miały okazję zapoznać się z „Daktylografią” - alfabetem dla osób głuchych oraz prostymi znakami ideograficznymi Polskiego Języka Migowego. Nauka języka migowego to nie tylko zabawa, ale również wskazanie nowego alternatywnego sposobu porozumiewania się z ludźmi. Dzieci w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym mają doskonałą pamięć. Uczą się szybko i chętnie, jeśli przekazywana wiedza ma formę zabawy. Zajęcia te na pewno w szczególny sposób pobudzają pamięć i wyobraźnię dzieci.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA