×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
To była już XII edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla szkół podstawowych. Gospodarzem kolejnej edycji tej imprezy była Szkoła Podstawowa nr 5. Jak co roku w konkursie udział wzięli najlepsi uczniowie, którzy zostali wyłonieni w wewnątrzszkolnym konkursie językowym ze wszystkich szkół powiatu kołobrzeskiego. Każdą placówkę reprezentowało troje uczniów z klas 5-6.

Celem tych corocznych spotkań jest nie tylko sprawdzian z wiedzy językowej, ale również upowszechnianie języka angielskiego wśród uczniów, motywowanie ich do samodzielnego doskonalenia umiejętności językowych.

Rywalizacja podzielona została na dwa etapy. Pierwsza część konkursu to indywidualny - test gramatyczno-leksykalny, zadania z czytania ze zrozumieniem oraz słowotwórstwo. Druga część to rywalizacja drużynowa. Uczniowie odpowiadali w niej pisemnie na pytania związane ze zwyczajami oraz kulturą krajów anglojęzycznych.

Po przeliczeniu wyników testu komisja konkursowa drużynowo pierwsze miejsce przyznała SP nr 3, na drugim miejscu uplasowała się SP nr 6, a na trzecim miejscu - SP nr 8. Jury wyłoniło również wśród uczestników konkursowych zmagań tych uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w klasyfikacji indywidualnej. Tu najlepsza okazała się Maria Bogdańska ( z SP nr 6), drugi był Patryk Poszytek (również SP nr 6), trzeci był Szymon Pawlicki z SP w Dźwirzynie. Kolejne, 4. miejsce w klasyfikacji indywidualnej zajął Wojciech Michalski z SP nr 5, a miejsce 5. równorzędnie za identyczne wyniki przyznano Kamilowi Wilkowi (SP nr 3) oraz Łukaszowi Żuchniewiczowi (SP nr 6)

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA