×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Przez blisko tydzien grupa kilkunastu uczniów Gimnazjum nr 3 wraz z opiekunami Dawidem Kabacińskim i Adamem Jamrożkiem przebywała w miejscowości Herne w Zagłębiu Ruhry. Uczniowie zostali zaproszeni przez zaprzyjaźnione Gymnasium Wanne, biorące udział wraz z kołobrzeską szkołą w programie realizowanym pod auspicjami Jugendwerku.

Młodzi kołobrzeżanie przez pięć dni ze swoimi niemieckimi rówieśnikami brali udział w zajęciach plastycznych, fotograficznych i informatycznych. Poza nauką zwiedzali miasto Herne i zostali przyjęci przez burmistrza miasta Franka Duddę.

Młodzież polsko-niemiecka nie ograniczała swojego pobyt tylko do Herne, zwiedzając również i inne ciekawe miasta wchodzące w skład największej niemieckiej aglomeracji: Bochum i Oberhausen.

Przez cały czas programu polscy uczniowie zakwaterowani byli u rodzin swoich niemieckich rówieśników co dodatkowo wpłynęło na integrację obu grup narodowościowych. Do rewizyty w Polsce dojdzie najprawdopodobniej wiosną przyszłego roku.ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA