×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Blisko 15 uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego w Kołobrzegu z klas I i II Zasadniczej Szkoły Zawodowej wyjedzie na dwutygodniowe do Bildungszetrum der KAB gGmbH w Niemczech. Teo efekt realizowanego przez placówkę programu „Doskonalenie zawodowe poprzez praktykę zawodową w Menterodzie”.

Uczniowie będą się kształcić w zawodzie kucharz, fryzjer oraz mechanik pojazdów samochodowych. Celem wyjazdu jest m.in. doskonalenie swoich umiejętności zawodowych, językowych, a także możliwość poznania warunków pracy w zakładach niemieckich, ocenienia własnych umiejętności, nauka korzystania z ofert europejskiego rynku pracy.

- Koledzy niemieccy przygotowali nam już ofertę zagospodarowania naszego czasu wolnego od pracy. Będziemy mogli poznać atrakcje turystyczne Turyngii. Dowiedzieliśmy się też, że niemieccy koledzy chcą przyjechać na podobny staż do Kołobrzegu. Niektórzy z nich byli już naszym mieście w czasie wakacji i są nim zachwyceni – podkreślają opiekunowie uczniów z ZS im. B. Krzywoustego.

Przed wyjazdem wybrana pietnastka odbywa dodatkowe zajęcia z języka niemieckiego ze szczególnym zwróceniem uwagi na słownictwo zawodowe, spotkania zapoznające uczestników projektu z zakresem działania szkoły niemieckiej, struktury organizacyjnej, kierunków kształcenia

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA