×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej Zespołu Szkół Nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego wrócili z zagranicznych praktyk zawodowych. Organizowane one były w ramach projektu „Doskonalenie zawodowe poprzez praktykę zawodową w Menterodzie”.

Praktyki odbywały się w okresie od 22 maja do 3 czerwca br w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego”, realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

W praktykach wzięło udział 15 uczniów klas I i II Zasadniczej Szkoły Zawodowej uczący się zawodów fryzjer, kucharz i mechanik pojazdów samochodowych. Uczniowie odbywali praktyki w zakładach pracy: restauracjach, zakładach fryzjerskich i warsztatach samochodowych. Niemieccy pracodawcy byli zachwyceni umiejętnościami i wiedzą naszych uczniów.

Dzięki praktykom uczniowie udoskonalili swoje umiejętności komunikowania się w języku niemieckim, nabyli nowe kompetencje zawodowe, poznali kulturę i tradycję landu Turyngia, zwiedzili Muzeum Przetwórstwa Mięsnego w Heyerode, Muzeum Wartburga w Eisenach, jak również zyskali nowych przyjaciół. Praktyki otworzyły im drogę do możliwości podjęcia pracy w Niemczech i realizacji kariery w wymarzonym zawodzie.


Komentarze  
+1 #1 Nefretete 2016-06-10 12:38
cyt."Praktyki otworzyły im drogę do możliwości podjęcia pracy w Niemczech i realizacji kariery w wymarzonym zawodzie."- tekst dużo na wyrost niespełna 1,5 tyg.pobyt w DE nie otwiera jeszcze drogi do podjęcia pracy za zachodnią granicą. Aczkolwiek młodym ludziom życzę powodzenia w ich karierze zawodowej.

ZALOGUJ SIĘ ABY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA